Pārsteidz nevēlēšanās ietaupīt uz grāmatvežu rēķina

Pirms mēneša, kad tika aktualizēta nepieciešamība būtiski ietaupīt līdzekļus valsts pārvaldei, tika ierosināts ietaupīt arī uz grāmatvedībā nodarbināto rēķina. “Neskatoties uz to, ka tādējādi valsts budžetā varētu ietaupīt pat vairākus tūkstošus latu mēnesī katrā organizācijā, valsts organizāciju plānotajās reorganizācijās netiek paredzēta iespējamā grāmatvedības funkciju uzticēšana grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem,” satraukumu pauž “Baltijas Konsultantu nama” valdes loceklis Māris Ginters.

Māris Ginters noraida apgalvojumus, ka Latvijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji nespētu izprast budžeta organizāciju grāmatvedības specifiku. “Nekas tik specifisks tur nav. Un ja jau to līdz šim bija spējīgas veikt esošās grāmatvedes, tad kāpēc lai to nevarētu veikt grāmatvedības ārpakalpojumu firmās nodarbinātie speciālisti?” retoriski jautā Māris Ginters.

Māris Ginters arī piebilst, ka ja Latvijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem tiktu uzticēta kaut daļa no esošajiem grāmatvedības pakalpojumiem, bez darba tad nepaliktu arī daudzi no esošajiem valsts organizāciju grāmatvežiem, jo grāmatvedības ārpakalpojumu firmas tos censtos kā zinošus speciālistus pārvilināt pie sevis,” zināja teikt Māris Ginters.

Ietaupījums grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā rodas optimizētas darba stundu resursu plānošanas dēļ. “Valsts organizācijā ierasti ir vairāki grāmatveži, taču bieži viņiem ir pienākumiem neatbilstoši augsta kvalifikācija un attiecīgi arī pienākumiem neatbilstoša alga. Tad rodas situācija, ka augstas klases grāmatvedis vienlaicīgi ir spiests būt arī interneta bankas maksājumu veicējs, ikdienas atskaišu veidotājs, čekiņu līmētājs u.c. Grāmatvedības ārpakalpojumu firmās savukārt ir tā, ka tehniskos grāmatvedības darbus veic mazāk atalgoti darbinieki, taču augstāk atalgotie šo procesu uzrauga un pieslēdzas tikai tad, kad tas nepieciešams,” skaidro Māris Ginters.

Māris Ginters zināja teikt, ka ir uzņēmumi, kur pēc štatu samazināšanas no 30 darbiniekiem paliks tikai 10, taču divi no palikušajiem ir grāmatveži. Valsts un pašvaldību organizācijās grāmatveži ir starp tiem, kas reorganizācijai un štatu samazināšanai netiek pakļauti. Māris Ginters uzskata, ka tas nav normāli.

“Par politiku lai spriež politiķi, taču man gan liekas, ka ir svarīgi, lai budžeta organizācijās vairāk būtu nodarbināti organizācijas funkcijām un darbības profilam atbilstošie speciālisti, bez kuriem šīs organizācijas darbība nav iedomājama. Tagad sanāk otrādi, jo nozares speciālisti tiks atlaisti, bet grāmatveži, kurus var aizvietot ārpakalpojumā, piemēram, paliks,” uztraucas Māris Ginters.

Māris Ginters norāda, ka maldīgs ir arī priekšstats par to, ka grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji varētu būt mazāk atbildīgi par valsts organizācijā strādājošajiem grāmatvežiem. “Man gan liekas, ka organizācijai atbildība ir daudz lielāka. Privātpersona riskē tikai ar savu darba vietu, taču organizācija riskē ar visu tās biznesu. Tie ir nesamērojami lielumi. Turklāt, Latvijas lielākie grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji ir apdrošinājuši savu darbību. Piemēram, “Baltijas Konsultantu nama” klienti var būt droši, jo ir apdrošināti par simts tūkstošiem latu,” tā Māris Ginters.

“Baltijas Konsultantu nams” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums šajā nozarē strādā jau 10 gadus un 2009.gadā apkalpo vairāk nekā 160 Latvijas uzņēmumus.

Plašāka informācija:

Māris Ginters, “Baltijas Konsultantu nams”

Mob. +371 29252369; Tel.: +371 67397558;

maris.ginters@bkn.lv; http://www.bkn.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s