Veidos grāmatvedības uzņēmumu asociāciju

Vairāki Latvijas uzņēmumi, kas sniedz grāmatvedības pakalpojumus, nolēmuši veidot savu profesionālo asociāciju, lai tādējādi apvienotu spēkus grāmatvedības ārpakalpojumu popularizēšanā. Ieceres iniciators SIA “Baltijas Konsultantu nams” valdes loceklis Māris Ginters informē, ka kā potenciāli asociācijas dibinātāji jau apzināti pieci uzņēmumi, taču šobrīd tiek turpināts darbs pie potenciālo biedru apzināšanas.

Māris Ginters precizē, ka starp asociācijas dibinātājiem piekrituši būt “ERST”, “Audita pakalpojumu centrs”, “Konsultatīvā sabiedrība Conventus”, “Glāzeru grāmatvedības kantoris” un “Baltijas Konsultantu nams”. “Noteikti būs arī citi uzņēmumi, turklāt, biedri varēs pievienoties arī jau izveidotajai asociācijai, turklāt, dibinātājiem jau nebūs nekādas priekšrocības,” informē Māris Ginters.

“Asociācijas uzdevums būs kopīgiem spēkiem popularizēt grāmatvedību kā iespējamo ārpakalpojumu. Šobrīd daudzi organizāciju vadītāji baidās grāmatvedību uzticēt kādai citai organizācijai, bieži neapzinoties, ka tas var būt ne tikai lētāk, bet arī drošāk,” uzskata Māris Ginters.

“Šis ir īpaši piemērots laiks, lai aktīvāk popularizētu grāmatvedības ārpakalpojumus ne tikai uzņēmējiem, bet arī valsts organizācijām, jo uzticot grāmatvedību kādam no šī ārpakalpojumu sniedzējiem, organizācijas var būtiski ietaupīt, vienlaikus saņemot profesionālāku pakalpojumu,” uzskata Māris Ginters.

Māris Ginters atgādina, ka pirms mēneša, kad tika aktualizēta nepieciešamība būtiski ietaupīt līdzekļus valsts pārvaldei, tika ierosināts ietaupīt arī uz grāmatvedībā nodarbināto rēķina. “Neskatoties uz to, ka tādējādi valsts budžetā varētu ietaupīt pat vairākus tūkstošus latu mēnesī katrā organizācijā, valsts organizāciju plānotajās reorganizācijās netiek paredzēta iespējamā grāmatvedības funkciju uzticēšana grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējiem,” satraukumu pauž Māris Ginters.

Māris Ginters noraida apgalvojumus, ka Latvijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji nespētu izprast budžeta organizāciju grāmatvedības specifiku. “Nekas tik specifisks tur nav. Un ja jau to līdz šim bija spējīgas veikt esošās grāmatvedes, tad kāpēc lai to nevarētu veikt grāmatvedības ārpakalpojumu firmās nodarbinātie speciālisti?” retoriski jautā Māris Ginters.

Ietaupījums grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā rodas optimizētas darba stundu resursu plānošanas dēļ. “Valsts organizācijā ierasti ir vairāki grāmatveži, taču bieži viņiem ir pienākumiem neatbilstoši augsta kvalifikācija un attiecīgi arī pienākumiem neatbilstoša alga. Tad rodas situācija, ka augstas klases grāmatvedis vienlaicīgi ir spiests būt arī interneta bankas maksājumu veicējs, ikdienas atskaišu veidotājs, čekiņu līmētājs u.c. Grāmatvedības ārpakalpojumu firmās savukārt ir tā, ka tehniskos grāmatvedības darbus veic mazāk atalgoti darbinieki, taču augstāk atalgotie šo procesu uzrauga un pieslēdzas tikai tad, kad tas nepieciešams,” skaidro Māris Ginters.

Māris Ginters norāda, ka maldīgs ir arī priekšstats par to, ka grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji varētu būt mazāk atbildīgi par valsts organizācijā strādājošajiem grāmatvežiem. “Man gan liekas, ka organizācijai atbildība ir daudz lielāka. Privātpersona riskē tikai ar savu darba vietu, taču organizācija riskē ar visu tās biznesu. Tie ir nesamērojami lielumi. Turklāt, Latvijas lielākie grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēji ir apdrošinājuši savu darbību. Piemēram, “Baltijas Konsultantu nama” klienti var būt droši, jo ir apdrošināti par simts tūkstošiem latu,” tā Māris Ginters.

“Baltijas Konsultantu nams” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums šajā nozarē strādā jau 10 gadus un 2009.gadā apkalpo vairāk nekā 160 Latvijas uzņēmumus.

Plašāka informācija:

Māris Ginters, “Baltijas Konsultantu nams”

Mob. +371 29252369; Tel.: +371 67397558;

maris.ginters@bkn.lv; http://www.bkn.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s