TAVA: Izplatītais video ar M.Solimu par SPA ir pārpratums

“Internetā publiskotais Mairitas Solimas kā SPA ekspertes video ir pārpratums, jo tas ir tikai kā tests tehniskajām iespējām, turklāt pilnīgi aplams ir apgalvojums, ka par šo klipu ir samaksāts Ls 20500,” informē Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Uldis Vītoliņš.

“Tā ir normāla un vispārpieņemta prakse, ka veidojot jaunus portālus, vispirms tiek sagatavota tehniskā platforma, tā tiek testēta, un tikai pēc tam tiek papildināta ar saturu. Lai pārbaudītu, vai video vispār ir iespējams integrēt portālā, tā veidotāji izmantoja vienu video, šai gadījumā tā saucamo melnrakstu,” precizē Uldis Vītoliņš.

“2008.gada maijā tik veikta cenu aptauja par sižetu izveidi un nepieciešamības gadījumā arī pārstrādi. Tika noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas piedāvāja viszemāko cenu. Summa Ls 20500 ir nevis par vienu video sižetu, bet gan par 40 šādiem sižetiem, turklāt vēlreiz uzsveru, ka publiskotais video ir nevis viens no šiem sižetiem, bet gan tikai tā melnraksts,” uzsver Uldis Vītoliņš.

“Neslēpšu, ka arī oriģinālā bija plānots izmantot Latvijas tūrisma nozares ekspertu un profesionāļu, tai skaitā Mairitas Solimas balsi, neskatoties uz to, ka viņas angļu valodas izruna nav perfekta. Scenārijā bija ieplānots sagatavot korektu tekstu angļu valodā, kā arī tur, kur tas nepieciešams, aizkadru uzrunāt diktoram perfektā angļu valodā. Konceptuāli, man likās pareizi, ka runā ne tikai diktori, bet arī paši nozares eksperti, jo tas rada lielāku uzticamību,” ir pārliecināts Uldis Vītoliņš.

Atgādinām, ka Tūrisma attīstības valsts aģentūra ir uzsākusi mājas lapas http://www.latviatourism.lv jaunās versijas izstrādi. Mājas lapa patreiz ir iedota demo versijā uz apspriešanu tūrisma nozarei, lai uzzinātu nozares idejas, priekšlikumus un nepieciešamos labojumus.

“Darbs pie mājas lapas turpinās, tiek ievadīta informācija. Demo versijā ievietotie video ir tikai pagaidu versijā. Mājas lapa ir nodota apspriešanai, nevis lai vērtētu kvalitāti, bet gan ideju,” aicina Uldis Vītoliņš.

“Mājas lapā http://www.latviatourism.lv bija nepieciešami uzlabojumi gan tāpēc, ka vecā versija ir tehnoloģiski novecojusi, gan arī tāpēc, ka jaunajos apstākļos bija nepieciešams būtiski mainīt arī saturu,” stāsta Uldis Vītoliņš, piebilstot, ka nepieciešams vairāk akcentēt konkrētus produktus, kā arī interaktīvā veidā būt interesantiem Latvijas kaimiņvalstīs un iepriekš definētajos mērķa tirgos.

Atgādinām, ka minētais video sižets tika publiskots sociālajā tīklā «twitter.com», un Latvijas mediji to jau paspējuši nodēvēt par “Nassing špešel SPA edišen”. Uldis Vītoliņš uzskata, ka šoreiz sensācija izveidota no nekā, iespējams, lai aizēnotu citus valstī šobrīd notiekošos procesus.

Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs Artis Kampars ir pieprasījis no Tūrisma attīstības valsts aģentūras paskaidrojumus par presē izplatīto SPA reklamēšanas video. “Esmu lūdzis Tūrisma attīstības valsts aģentūras vadībai paskaidrojumus par valsts naudas izlietošanas lietderīgumu šajā konkrētajā projektā. Manā skatījumā tā ir klaja valsts naudas izšķērdēšana – par neadekvāti augstu samaksu ir izgatavots, manā skatījumā, apšaubāmas kvalitātes reklāmas materiāls par Latvijā pieejamiem SPA pakalpojumiem,” norādīja A.Kampars.

Uldis Vītoliņš pauž nožēlu, ka nozares speciālistu savulaik kopīgi apspriestā un iniciētā ideja šobrīd ir šādi izkropļota un apdraudēta. “Nezinu, kam bija izdevīgi šādā veidā to visu pagriezt. Tā vietā, lai diskusiju rezultātā radītu labu un saturīgu produktu, tagad tas ir politizēts. Domāju, ka šīs iecere šobrīd ir apdraudēta,” norāda Uldis Vītoliņš.

Plašāka informācija:

Marita Neimane, TAVA sabiedrisko attiecību vadītāja

marita.neimane@latviatourism.lv

Mob: +371 28317180; +371 26484999;

Tel.: +371 67229945;

Tūrisma attīstības valsts aģentūra

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050, Latvija

http://www.latviatourism.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s