MK sēdes dēļ par 2 stundām pārceļ „DEAC” datu centra atklāšanu

Par divām stundām vēlāk nekā iepriekš bija plānots 24. septembrī notiks SIA „DEAC” jaunā datu centra „Rīga” atklāšana, attiecīgi tā pārcelta no 11:00 uz 13:00. Izmaiņas saistītas ar LR Ministru kabineta ārkārtas sēdi, kurā skatīs jautājumus par nākamā gada budžetu. Šajā sēdē piedalīsies arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, kurš, būdams nozares atbildīgais ministrs, iepriekš bija izteicis gatavību ar savu klātbūtni pagodināt datu centra „Rīga” atklāšanu.


Kā zināms, Edgara Zalāna pārstāvētā ministrija ir pārņēmusi likvidētā Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta līdzšinējās funkcijas.


Jau ziņots, ka datu centru operators SIA „DEAC” šā gada 24. septembrī atklās savu jauno datu centru „Rīga”, kas ar 600m2 lielu platību ir lielākais un modernākas datu centrs Baltijā, kā arī līdz šim lielākais DEAC investīciju projekts, kurā ieguldīti vairāk kā 2 miljoni latu.


Datu centrs būs mājvieta daudziem serveriem uz kuriem izvietoti dažādi portāli, vortāli, uzņēmumu e-pasti, mājas lapas un dati. Datu centros esošajiem serveriem tiek nodrošināta pastāvīga uzraudzība, apsardze un to optimālai darbībai nepieciešamais mikroklimats.


„Valdības ārkārtas sēdes sasaukšana ir ieviesusi korekcijas DEAC plānos. Sākotnēji, uzzinot par izmaiņām Edgara Zalāna darba kārtībā, apsvērām domu nepārcelt atklāšanas pasākuma laiku, tomēr, ņemot vērā gan mūsu ieinteresētību redzēt atbildīgo ministru, gan ministra vēmi būt klāt nozarei tik nozīmīgā notikumā, nolēmām piemēroties Edgaram Zalāna ārkārtas grafikam,” par notikuma apstākļiem skaidro „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


Žurnālisti un mediju pārstāvji tiek aicināti uz jaunā datu centra atklāšanu un tam sekojošo preses brīfingu, kas notiks ceturtdien, 24. septembrī pulksten 13.00, SIA „DEAC” datu centra „Rīga” serveru telpās, Maskavas ielā 459, Rīgā.


Pēc datu centra atklāšanas būs iespējams doties ekskursijā, lai apskatītu jauno „DEAC” datu centru.


Nokļūšanai uz „DEAC” un atpakaļ žurnālisti varēs izmantot autobusu, kas pulksten 12:15 gaidīs stāvvietā pie Latvijas Nacionālās operas. Par vēlmi izmantot autobusu, lūdzu, informēt līdz 22.septembra pulksten 13:00.


„DEAC” ir lielākais datu centru operators Latvijā, kura īpašumā ir datu centrs „Grīziņkalns” un tagad arī datu centrs „Rīga”. „DEAC” kopējais klientu skaits Latvijā jau sasniedzis gandrīz 2 tūkstošus, kuru vidū ir Latvijas Banka, Rietumu Banka, Danske Banka, inbox.lv, one.lv, Tele2, Seesam Latvija, TV3 Latvija, The Baltic Times un daudzu citi pazīstami klienti.


„DEAC” ir DELL risinājumu oficiālais izplatītājs Latvijā, kā arī oficiālais sadarbības partneris tādiem IT tehnoloģiju uzņēmumiem, kā EMC, Microsoft, VMware, APC un Doclogix.


Plašāka informācija:

Artis Babris

SIA „DEAC” mārketinga daļas speciālists

tel. 67072141, mob. 26128374

e-pasts: ababris@deac.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s