SIA „DEAC” atklāj Baltijā modernāko datu centru

24. septembrī, Rīgā, Maskavas ielā 459, Latvijas lielākais datu centru operators SIA „DEAC” atklāja savu jauno datu centru „Rīga”, kas ir lielākais un modernākas datu centrs Baltijā, kā arī līdz šim lielākais SIA “DEAC” investīciju projekts. Jaunā datu centra izveide tika īstenota 2 gadu laikā un kopā tajā ieguldīti 2,1 miljons latu, tai skaitā 1 miljons latu investēts datu centra celtniecībā, bet aprīkojumā un iekārtās ieguldīts 1,1 miljons latu.

Datu centra atklāšanā piedalījās arī LR Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, kura pārstāvētā ministrija pēc Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta likvidācijas, ir atbildīga arī par valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu attīstības veicināšanu. „Šis projekts ir liels solis Latvijas informācijas tehnoloģiju konkurētspējas paaugstināšanā, un manuprāt tas veicinās arī publiskās un privātās partnerības attīstību IT jomā,” savā uzrunā Edgars Zalāns atzina.


“Laikā, kad Latvijā tik daudz runā par eksporta veicināšanu, kā arī par tehnoloģiju attīstību, lūk, jaunā datu centra „Rīga” atklāšana ir projekts, kur ar privātu iniciatīvu un uzņēmību ir iedzīvinātas abas šīs lietas vienlaicīgi,” uzsvēra Edgars Zalāns.

Par jaunajām eksporta iespējām savā uzrunā runāja arī SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, precizējot, ka eksportam varētu būt izmantoti līdz pat 50% no jaunā datu centra „Rīga” jaudas. “Svarīgi, lai citu valstu organizācijas izmantotu mūsu pakalpojumus, taču tāpat svarīgi, lai mūsu pašu organizācijas nebūtu spiestas nodarbināt citu valstu datu centrus, kā tas joprojām bieži notiek,” stāsta Andris Gailītis, piebilstot, ka daudzi lietotāji nemaz nenojauš, ka vairums no ikdienā lietojām interneta bankām tiek apkalpotas nevis Latvijā, bet kaimiņvalstīs. “Mums vēl ir kur tiekties,” uzsvēra Andris Gailītis.

„Vairāk nekā 2 miljonu latu investīcijas ir nozīmīgs ieguldījums uzņēmuma attīstībā un palielinās SIA „DEAC” konkurētspēju Eiropas mērogā. Jaunais, pasaules standartiem atbilstošais, datu centrs nesīs ieguvumu ne tikai uzņēmumam, bet arī Latvijas IT konkurētspējai kopumā. Tas kalpos par placdarmu Latvijas IT pakalpojumu eksporta paātrinājumam, tādejādi veicinot valsts ekonomikas atveseļošanos,” atklāšanas uzrunā teica Andris Gailītis.


„Investīcijas jaunā datu centra izveidē veiktas, lai apmierinātu augošās klientu prasības un nodrošinātu vēl labāku servisu. Esošais datu centrs „Grīziņkalns” ir gandrīz piepildīts ar klientu serveriem, tādēļ radās nepieciešamība veidot jaunu datu centru. Datu centra „Rīga” 600 kvadrātmetru lielajās serveru telpās varēs izvietot līdz 8400 serveriem, un šī kapacitāte spēs apmierināt lielo ārzemju klientu vajadzības,” atzina Andris Gailītis.

„Daudzi nemaz nezina, ka dažādu portālu, vortālu, uzņēmumu e-pastu, mājas lapu, blogu un citu tik pierasto, ikdienā izmantoto, interneta pakalpojumu mājvieta ir uz serveriem, kas izvietoti datu centros. Datu centros esošajiem serveriem tiek nodrošināta pastāvīga uzraudzība, apsardze un to optimālai darbībai nepieciešamais mikroklimats,” klāstīja Andris Gailītis.

Jaunā datu centra „Rīga” serveru telpu kopējā platība ir 600m2 ,ku

rā iespējams izvietot līdz pat 8400 serveru. Tajā uzstādīta moderna automātiskā vadības sistēma, kas kontrolē mikroklimatu serveru telpās, elektropadeves avotus, kā arī regulē citus procesus. Datu centra nepārtrauktu un drošu darbību nodrošina divi neatkarīgi elektropiegādes avoti un dublētas dzesēšanas iekārtas.

Par DEAC:

„DEAC” ir lielākais datu centru operators Latvijā, kura īpašumā ir datu centrs „Grīziņkalns” un tagad arī datu centrs „Rīga”. „DEAC” klienti ir no 20 dažādām pasaules valstīm un to kopējais skaits jau sasniedzis gandrīz 2 tūkstošus, kuru vidū ir Latvijas Banka, Rietumu Banka, Danske Banka, inbox.lv, one.lv, DEPO, Seesam Latvija, TV3 Latvija, The Baltic Times un citi.

„DEAC” ir DELL risinājumu oficiālais izplatītājs Latvijā, kā arī oficiālais sadarbības partneris tādiem IT tehnoloģiju uzņēmumiem, kā EMC, Microsoft, VMware, APC un Doclogix.Plašāka informācija

Artis Babris, SIA „DEAC” mārketinga daļas speciālists

tel. 67072141, mob. 26128374

e-pasts: ababris@deac.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s