“Novatours”: Samaksājot pilnu summu, klientam jāprasa ceļošanas dokumenti

Lai mazinātu ceļotgribētāju riskus, pirms aktīvās ceļošanas sezonas tūrisma operators “Novatours” atgādina par ceļotāju tiesībām saņemt tūrisma aģentūrās ceļošanas dokumentus uzreiz pēc pilnas samaksas par pakalpojumu.


Atsevišķu tūrisma aģentūru bankrots gan Latvijā, gan pasaulē licis ceļotgribētājiem rūpīgāk izvērtēt pakalpojumu sniedzēju reputāciju un lielāku uzmanību pievērst aģentūru izsniegtajiem dokumentiem.


“Viens no godprātīgi strādājošas aģentūras rādītājiem ir visu ceļošanas dokumentu izsniegšana klientam, līdzko viņš veicis pilnu ceļojuma apmaksu. Ja klients ir samaksājis visu līgumā noteikto summu par pakalpojumu, tad viņam ir tiesības saņemt transporta biļeti un viesnīcas vaučeru, ne tikai līgumu,” uzskata tūrisma operatora “Novatours” valdes loceklis Leonīds Močeņovs.


Klienti ne reti sūdzas, ka saņēmuši tikai līgumu un čeku par paklapojuma apmaksu. “Klienta līgums ar aģentūru nosaka tikai pušu tiesības un pienākumus, saņemot tūrisma pakalpojumu, bet tas nav ceļošanas dokuments. Tāpat ceļošanas dokuments nav čeks par pakalpojuma apmaksu, kaut gan tas var kalpot kā pierādījums kompensācijas saņemšanai pakalpojuma nenodrošināšanas gadījumā,” skaidro Leonīds Močeņovs. “Tas ir līdzīgi kā veikalā, kad klients samaksā, viņš pretī saņem preci, nevis līgumu par tiesībām uz to, kā tas nereti ir, iegādājoties ceļojumu”.


Tūrisma aģentūra darbojas kā starpnieks, pārdodot klientam tūrisma operatora sagatavotos pakalpojumus. Tiklīdz aģentūras pārskaitījušas klienta samaksāto naudu operatoram, tās nekavējoties saņem arī ceļošanas dokumentus: biļeti un vaučeru. Ja klientam tie netiek izsniegti, tas nozīmē, ka nauda operatoram – reālajam pakalpojuma sniedzējam – kaut kādu iemeslu dēļ nav pārskaitīta. Atkarībā no tehniskiem risinājumiem dokumentus saņemt var dienas, divu, ilgākais – piecu dienu laikā.


Leonīds Močeņovs norāda, ka šā gada aprīļa vidū pieņemtie Ministru Kabineta noteikumi par tūrisma operatora, tūrisma aģenta un klienta tiesībām lielāku atbildību par tūrisma pakalpojumu uzliek tieši operatoram, bet aģentūru atbildība tiek mazināta. “Līdzko klients saņēmis ceļošanas dokumentus, viņš var būt drošs, ka ir iestājusies operatora atbildība”.


Leonīds Močeņovs piebilst, ka saņemt ceļošanas dokumentus iespējami ātrāk ir ne tikai drošāk, bet arī izdevīgāk. Iepriekš neparedzamu faktoru dēļ, piemēram, būtiski palielinoties degvielas cenai, lidostas nodevai vai svārstoties valūtas kursam līdz 20. dienai pirms ceļojuma, pakalpojuma sniedzējs var palielināt jau rezervētā un daļēji apmaksātā ceļojuma cenu. Savukārt, ja klients jau pilnībā apmaksājis ceļojumu un saņēmis visus ceļošanas dokumentus, radušās papildu izmaksas no viņa parasti netiek iekasētas.


Vairāku klientu teiktais apliecina to, ka tūrisma aģentūras bieži izsniedz biļetes un vaučerus tikai īsi pirms ceļojuma, lai gan klients pakalpojumu pilnībā apmaksājis un dokumentus tiesīgs saņemt agrāk.


Ja aģentūra nepamatoti atsakās izsniegt klientam ceļošanas dokumentus pēc pilnas samaksas veikšanas un tamlīdzīgu neskaidrību gadījumos, klienti var konsultēties ar tūrisma operatoru “Novatours”, zvanot pa tālruni 67290350 vai rakstot uz e-pasta adresi: info@novatours.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s