Jau jūnija sākumā – tikai mēnesi pēc “Dižās Baltijas apceļošanas” akcijas sākuma jau desmit ceļotāji bija apceļojuši visus desmit projektā iekļautos pašmāju objektus, bet līdz jūlijam četri cilvēki, tostarp no Latvijas – visus 30 objektus visās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) Baltijas tūrisma tirgus speciāliste Maija Poča to vērtē kā labu aktivitātes rādītāju projekta sākumposmā.
Pirmie ceļošanas maratona finišētāji balvas saņems vēl pirms akcijas beigām, bet noslēgumā starp tiem dalībniekiem, kuri līdz spēles beigām būs apmeklējuši visus vai vismaz 24 no 30 galamērķiem (pa astoņiem katrā valstī) izlozēs galveno balvu. Sarp tiem, kas līdz spēles beigām būs apmeklējuši vismaz 18 no 30 objektiem, tiks izlozētas Baltijas balvas, bet papildus balvas piešķirs vēl citiem aktīviem dalībniekiem.
Akcija sākās 1.maijā un noritēs līdz 30. septembrim, un aktivitāte pēc M.Počas un arī objektu īpašnieku domām varētu pieaugt. Tas nojaušamas no akcijai reģistrējušos cilvēku skaita – 1400 reģistrētu dalībnieku līdz 1.jūlijam, kā arī intereses par projekta mājaslapu www.greatbaltic.eu. No maija līdz jūnija beigām to bija apmeklējuši 55 tūkstoši interesentu, lielākoties no Lietuvas un Latvijas, kā arī no Igaunijas. Mājaslapu skatījuši arī pārsimt briti, somi, amerikāņi, īri, vācieši, norvēģi, krievi – kopumā interesenti no 90 valstīm.
Objektu īpašnieki Latvijā atzīst, ka viņu lielākais ieguvums ir iegūtā publicitāte, kā rezultātā viņu mājaslapu apmklējums ievērojami pieaudzis. Palēnām pieaug arī reālo apmeklētāju skaits, bet lielāka aktivitāte tiek sagaidīta pēc Jāņiem, kad atdevi varētu dot arī publikācijas medijos. TAVA organizējusi trīs Baltijas valstu žurnālistu braucienus, apskatot visus objektus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā.
Atzīstot, ka objektu dažādības dēļ tos ir grūti salīdzināt, žurnālisti par interesantākajiem Latvijā atzinuši Irbenes radiolokatoru, kā arī Vienkoču parku pie Līgatnes un izbraucienu ar vikingu laivu „Lāčplēsis” pa Daugavu, Igaunijā – Seila vējdzirnavas, Olustveres keramikas un stikla darbnīca un Ingatsi pārgājienu taka Somā nacionālajā dabas parkā. Lietuvā pārliecinošs mediju pārstāvju aptauju līderis ir Pārnidža izziņas taka Nidā, kam seko Jūras muzejs Gražutes reģiona parkā un Akmens skulptūru parks Sudervē.
Ceļotāju apmeklētākie objekti Latvijā ir livoniešu apmetne “Godesverda” pie Turaidas, Vienkoču parks un vikingu laiva “Lāšplēsis”, Igaunijā – Olustveres keramikas un stikla darbnīca, Tallinas Botāniskais dārzs un Igaunijas Veselības aizsardzības muzejs, bet Lietuvā – akmens skulptūru parks “Vilnoja”, Vaska figūru muzejs Viļņas vecpilsētā un Bistrampolio muiža. Apmeklētāju viedokļi par interesantākajiem objekiem ir tikpat dažād cik paši ceļotāji, viedokļiem atšķiroties par vienas ģimenes lokā, zina stāstīt M. Poča.
“Dižā Baltijas apceļošana” ir unikāls triju Baltijas valstu tūrisma kopprojekts, ko to tūrisma institūcijas organizē ceturto gadu pēc kārtas, izmantojot spēles elementus, mudinot apskatīt interesantus jaunos tūrisma objektus visās trijās Baltijas valstīs.
Papildus informācija:
Maija Poča,