Inbox.lv tiesāsies par nepamatotu reklāmas ierobežošanu

SIA “Inbokss” ir iesniedzis administratīvajai rajona tiesai pieteikumu, lūdzot tiesu pieņemt lēmumu pagaidu noregulējumu, saskaņā ar kuru SIA „Inbokss” līdz tiesas spriedumam būtu atļauts izplatīt „Bwin”, ”Triobet” un citu līdzīgu ārvalstu izklaides portālu reklāmas, kuras ir aizliegtas saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pieņemto lēmumu.
 
Ieņēmumi no tā saucamo totalizatoru reklāmām “Inbox.lv” gadījumā sastāda no 5% līdz 8% no ikmēneša ieņēmumiem. Tas, protams, nav ārkārtīgi daudz un uzņēmuma dzīvotspēju nespēj apdraudēt, taču mēs esam tendēti cīnīties par sava uzņēmuma reputāciju un katru latu, jo tikai tā iespējams sasniegt labus finanšu rezultātus, ar kuriem “Inbox.lv” pamatoti lepojas,” informē SIA “Inbokss” valdes priekšsēdētājs Andris Griķis.

No ārvalstu interneta izklaides portālu reklamēšanas SIA “Inbokss” iegūst apmēram līdz Ls 100000 lielus ieņēmumus gadā, no kuriem tiek maksāti visi noteiktie nodokļi Latvijā. Zināmā mērā šādus pakalpojumus var uzskatīt arī par Latvijas eksportu, par kura sekmēšanu tik bieži runā Latvijas politiķi.

Tāpat mūs satrauc negatīvā publicitāte, kura radusies saistībā ar PTAC noteikto Ls 5000 lielo naudas sodu. Mums nav finansiālas problēmas samaksāt šo sodu, bet mums ir nepieņemami, ka tiekam nepamatoti sodīti visas valsts priekšā, tādēļ mēs esam apņēmības pilni tiesāties līdz uzvarai, lai arī cik laika tas mums prasītu,” stāsta A.Griķis.

SIA “Inbokss” uzskata, ka PTAC lēmums nav pamatots un ir balstīts uz nekorektu Azartspēļu uz izložu likuma normu interpretāciju, jo Azartspēļu uz izložu likums nenosaka, ka, ja azartspēles organizē ar interneta starpniecību, tad par spēļu organizācijas vietu uzskatāma konkrētā interneta adrese, kā to savā lēmumā konstatējis PTAC. Turklāt, tādas interneta portālu adreses, kā „Bwin” vai ”Triobet”, nekādā gadījumā nav uzskatāmas par azartspēļu rīkošanas vietām. Interneta portālu adrese ir cilvēkiem iegaumējamā formā pasniegta IP adrese, piemēram 95.15.15.27.

Izvērtējot Azartspēļu uz izložu likuma uzbūvi, termina „vieta” gramatisko jēgu, tā definējumus, kas sniegti citos likumos kopsakarā, secināms, ka Azartspēļu uz izložu likuma noteiktais aizliegums neattiecas uz spēlēm, kas tiek organizētas un reklamētas interneta vidē,” minot vairākus juridiskus piemērus un atsaucoties uz Latviešu literārās valodas vārdnīcu, pieteikumā tiesai norāda Andris Griķis.

SIA “Inbokss” norāda arī uz to, ka PTAC pieņemtais lēmums veicina negodīgu konkurenci, jo „Bwin”, ”Triobet” un citu līdzīgu ārvalstu izklaides portālu reklāmas tiek izvietotas daudzos Latvijas interneta portālos, kurus šis izvietošanas aizliegums nesaista. Šobrīd aizliegums attiecas tikai uz diviem konkrētiem portāliem – “Inbox.lv” un “Delfi.lv”. “Minētie, tā saucamie, totalizatori, kā zināms, Latvijā plaši tiek reklamēti arī cituviet, tai skaitā, viltīgā veidā „Bwin” reklamējās arī LTV7 Pasaules kausa futbolā laikā,” norāda Andris Griķis.

Lūgumu pieņemt lēmumu par pagaidu noregulējumu SIA “Inbokss” motivē ar zaudējumiem, ko iespējams nāksies samaksāt Latvijas valstij, ja nākamās tiesu instances atzītu PTAC pieņemto lēmumu par nelikumīgu, kas kopumā varētu sastādīt no Ls 300 000 līdz Ls 500 000 no SIA Inbokss no negūtajiem ieņēmumiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s