BNS: Pujats popularizēs Bībeles mācību skolās


RĪGA, AUG 30, BNS – Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats plāno pievērsties Bībeles mācības popularizēšanai, aicinot to ieviest skolās un paužot gatavību arī sniegt lekcijas mācību iestādēs, kas viņu aicinās to darīt.

Pujats aģentūrai BNS pastāstīja, ka patlaban, kad vairs nepilda arhibīskapa pienākumus, strādās kā vienkāršs garīdznieks, taču paralēli tam kā savu mērķi redz arī Bībeles mācības popularizēšanu skolās un no teiktā Aglonas svētkos neatkāpjas.

“Skolā ir ļoti nepieciešams mācīt vismaz septiņus baušļus, un septiņi baušļi, sākot no trešā, ir aktuāli visiem – gan ticīgajiem, gan neticīgajiem,” uzsvēra garīdznieks. “Neatkarīgi no partijas, kādai pieder, cilvēkam ir aktuāli nezagt, nemelot, turēt cieņā vecākos un citas lietas. Tie ir pamatnoteikumi, bez kuriem sabiedrību nevarēs uzcelt kārtīgi.”

Viņaprāt, visām partijām šo ierosmi vajadzētu atbalstīt, pat ja ekonomiskie projekti tām ir atšķirīgi, jo tas būtu morāli ētiskais pamats, uz kura tālāk balstīt politiku.

“Bībeles mācības ieviešana skolās, tā ir tāda lieta, ko nevarēs apiet ne uz priekšu dzīvojot, ne skatoties atpakaļ. Tā ir liela kļūda, ja atsakās no tādas valstiskas programmas, atsakās no tā, lai visa pamatā tomēr būtu taisnības un pozitīvie likumi,” vēl piebilda kardināls.

Viņaprāt, Bībeles mācība ir pat svarīgāka par atsevišķiem priekšmetiem, kas patlaban skolās tiek mācīti, tādēļ tai būtu jāatvēl vismaz viena stunda mēnesī. Turklāt ieceri par atsevišķu lektoru aicināšanu uz skolām, sevišķi pirms lielākiem kristiešu svētkiem kā Ziemassvētki vai Lieldienas, iepriekš jau atbalstījusi arī premjera paspārnē esošā Garīgo lietu padome. Deviņdesmitajos gados šāda aktivitāte arī praktizēta un garīdznieki ar atsevišķām lekcijām viesojušies skolās, kurās aicināti.

Viņaprāt, šis būtu temats, ar ko būtu jāiepazīstas visiem vidusskolas beidzējiem. Tādēļ kristīgo vērtību nesējiem vajadzētu regulāri, neatkarīgi no svētkiem, viesoties skolās, “jo tās vērtības nekad nedevalvējas un nav sezonālas”.

Kardināls ir gatavs braukt uz skolām, kur tiks aicināts, norādot, ka šādam aicinājumam noteikti atsauktos arī citi garīdznieki. Pagaidām gan šādi ielūgumi nav saņemti, taču Pujats norāda – tiem, kas viņa runu Aglonā dzirdējuši un atbalsta šo ierosmi, atliek tikai izteikt uzaicinājumu.

Pujats nebīstas no tā, ka šādu viņa aktivitāti varētu saistīt ar priekšvēlēšanu periodu un kādas partijas mēģinājumiem gūt popularitāti, un uzsver – tas nebūtu pareizi. “Tā ir visas sabiedrības lieta,” norādīja katoļu baznīcas pārstāvis, uzsverot, ka šajos izbraucienos netikšot iesaistīts arī neviena politiskā spēka finansiāls atbalsts.

“Šī lieta ir neatrisināta un pastāvīgi ir aktuāla, to nevar nostumt malā un nevar aizmirst. Tā nepieciešama, lai uzlabotos sabiedrībā paši pamati, uz kuriem balstās uzvedība un rīcība,” vēl piebilda kristiešu gans.

2 comments

  1. Vai jums ir nepieciešams kredīts steidzami aizdevuma procentu likmi2%, lai sāktubizness, vai maksāt rēķinus pārāk, tāpēcDaudzi finanšu grūtības? rakstiet mums šeit forumā ar palīdzībuEmail larrysmithloan0@gmail.comSI FUL Vards: _________Uzvards: _________Dzimums: _________Adrese: _________Valsts cywilny: _________Kontakti: _________Pilseta / Pocztowy Code: _________Edge: _________Dzimšanas datums: _________Kredita summa nepieciešama: _________Term: _________Ienakumi menesi / gada ienakumi: _________Nodarbošanas: _________Aizdevuma merkis: _________Talrunis: _________Fakss: _________SEX _________vecuma _________Pateicoties gaidu jusu atbildesPl atzit šo informaciju, sutit savus nosacijumusMaksajums ar kalendaru, un, ja jus piekritatNoteikumi, jus stavet, lai sanemtu aizdevumu24 stundu laika. Tas ir atkarigs no jusu nopietnibu un steidzamibuiegut kreditu.Ar Mucho Gusto Es ceru, ka jusu tuliteju atbildi

    Patīk

  2. Sveiki,Esmu Juan Diego, privāts aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā alternatīvās aizdevumus. Vai jums ir nepieciešams kredīts steidzami, lai nomaksātu savus parādus, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai uzlabotu savu biznesu? Jums ir noraidīti ar bankām un citām finanšu iestādēm? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? meklējat vairāk, jo mēs esam šeit, lai visas jūsu finanšu problēmas lieta par pagātni. Mēs aizdod līdzekļus privātpersonām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs piedāvājam uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatava piedāvāt aizdevumu. Tāpēc sazinieties ar mums šodien pa e-pastu:(diegosaintloans@outlook.com)

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s