3balsis.lv izveido partiju atbildības reitinguLai novērtētu Saeimas vēlēšanām pieteikto kandidātu sarakstu reālo ieguldījumu, interneta vietnē www.3balsis.lv ir apkopots pavisam vienkāršs deputātu kandidātu un partiju atbildības reitings.


Sarakstā ir tikai tie kandidāti, kuri līdz šim ir līdzdarbojušies Latvijas Saeimā, Ministru Kabinetā vai arī kā Valsts prezidents. Punkti tiek piešķirti par katru reizi, kad kandidāts ir bijis saeimas deputāts (1 punkts), ministrs (5 punkti), valsts ministrs (5 punkti), ministra vietas izpildītājs (5 punkti), īpašo uzdevumu ministrs (5 punkti), ministru prezidenta biedrs (5 punkti), ministru prezidents (20 punkti) vai valsts prezidents (50 punkti). Partiju atbildības reitings veidojas summējot partiju listēs iekļauto kandidātu iepriekšējos gados paveikto.

Pamatojoties uz iegūtajiem punktiem vislielāko atbildību par pašreizējo situāciju Latvijā ir sekojošie deputātu kandidāti: Guntis Ulmanis no PLL – 101 punkts, Andris Šķēle no PLL – 62 punkti, Andris Bērziņš no PLL – 46 punkti, Ģirts Valdis Kristovskis no “Vienotība” – 38 punkti,
Ainārs Šlesers no PLL – 38 punkti. Pilns atbildības saraksts ir redzams www.3balsis.lv

Attiecīgais partiju atbildības tops ir šāds: “Par labu Latviju” 508 punkti, “Vienotība” – 196 punkti, “ZZS” 156 punkti. Pilns atbildības saraksts ir redzams www.3balsis.lv

Par to, vai pašreizējā situācija valstī ir laba, apmierinoša vai neapmierinoša, katrs lai spriež pats. Vienam ir labi, citiem nē. Šis atbildības reitings ir kā palīgs – ja balsi vēlaties atdot par tiem kandidātiem, kuriem līdz šim bijusi vislielākā līdzdalība, tad attiecīgi jābalso par tiem, kuriem ir vairāk punktu. Ja balsi gribat atdot par jauniem spēkiem, tad jābalso par sarakstu, kuram ir vismazāk punktu.

Atgādinām, ka 22.septembrī trīs bērnības draugi – Jānis Bērziņš (“Stenders” valdes loceklis), Kristians Rozenvalds (“CorpMedia” valdes loceklis) un Vilnis Baltiņš (“Sabiedrības Veselības Institūta” valdes loceklis) izveidoja interneta vietni http://www.3balsis.lv, lai virtuāli turpinātu diskusiju par to, kā balsot gaidāmās Saeimas vēlēšanas.

Lai izlemtu par ko balsot, būdami arīdzan dažādās nozarēs strādājoši uzņēmēji, trīs draugi vērsās pie Saeimas deputātu kandidātiem ar ļoti konkrētiem jautājumiem – Kas ir eksporta spējīgs produkts? Cik liela ir “augsta” pievienotā vērtība? Kas ir eksports? Ko konkrēti politiķi darīs, lai realizētu visu iepriekš minēto?

Par nožēlu jāsecina, ka neskatoties uz to, ka partijām it kā esot plāni Latviju izvešanai no tās situācijas, kurā tā pašreiz atrodas, atbildes uz šiem konkrētajiem jautājumiem nedēļas laikā visas partijas atsūtīt nevarēja, bet starp tām partijām, kuras tomēr spēja to izdarīt, tikai dažas varēja izklāstīt atbildes pietiekoši vienkāršā un saprotamā veidā, lai radītu pārliecību, ka tām tiešām ir savs redzējums uz problēmas risinājumu. Pilns atbilžu saraksts ir redzams http://www.3balsis.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s