Lūdz ģenerālprokuroru izvērtēt I.Sudrabas bezdarbību

Jelgavas pilsētas domes deputāts un RPAS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš ir 2010.gada 30.septembrī nosūtījis LR ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram iesniegumu, kurā lūdz izvērtēt LR Valsts Kontroles un tās vadītājas Ingūnas Sudrabas bezdarbību.
Savā iesniegumā Dainis Liepiņš norāda uz Valsts Kontroles bezdarbību, jo tā nereaģē uz vairākkārtējiem lūgumiem izvērtēt Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas un vairāku Jelgavas pašvaldības iestāžu un aģentūru pieņemtos lēmumus un veiktās darbības.
Esmu griezies ar iesniegumiem Valsts kontrolē, lūdzot izvērtēt Jelgavas pilsētas pašvaldības pieņemtos lēmumus jau divas reizes, taču, diemžēl, esmu saņēmis formālu šīs iestādes atteikumu veikt pārbaudes, atrunājoties ar to, ka Valsts Kontroles revīziju un audita tā brīža plānos neietilpst Jelgavas pašvaldības darbības izvērtējums,” iesniegumā raksta Dainis Liepiņš.
Dainis Liepiņš norāda uz Valsts Kontroles nekonsekvenci, jo Jūrmalas gadījumā Valsts Kontrole publiski izsaka gatavību veikt pārbaudes jau tuvākajā laikā, bet Jelgavas gadījumā nē. Tas nerada pārliecību par vienlīdzīgu, godīgu un saprotamu šīs iestādes darba plānošanu,” satraucas Dainis Liepiņš.
Vienā gadījumā Valsts Kontrole ir gatava nekavējošai reakcijai uz iespējamiem pārkāpumiem valsts vai pašvaldības iestādē, balstoties uz iedzīvotāju sūdzībām, bet Jelgavas pilsētas gadījumā netiek neņemts vērā pat KNAB atzinumus par to, ka Jelgavas pašvaldības darbībā ir konstatētas nelietderīgas pašvaldību mantisko resursu izmantošanas pazīmes,” raksta Dainis Liepiņš.
Dainis Liepiņš ir Jelgavas pilsētas domes deputāts kopš 2009.gada 01.jūlija. Šajā laikā posmā, pildot deputāta pienākumus, viņam ir nācies saskārties ar daudziem Jelgavas pilsētas pašvaldības lēmumiem, kas, viņaprāt, liecina par bezatbildīgu rīcību un ir prettiesiski.
Nelikumības Jelgavas domē ir ik uz soļa, taču atšķirībā no Jūrmalā notiekošā, tās netiek tik publiski ķidātas Latvijas medijos. Taču ja vēl par to neinteresējas arī atbildīgās valsts kontroles institūcijas, tad visatļautības un nesodāmības sajūta Jelgavā pieaug ik mirkli,” rezumē Dainis Liepiņš.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s