Tūrisma izstādē Berlīnē – ar ERAF atbalstu

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) un vēl 16 tūrisma nozares uzņēmēju un pašvaldību pārstāvji no 9.līdz 13.martam piedalīsies vienā no pasaules lielākajām tūrisma izstādēm “ITB Berlin 2011” Vācijā.
“Berlīnes tūrisma izstādē Latvija piedalījusies jau vairākkārt, bet pirmo reizi Latvijas uzņēmēji un pašvaldības dalībai izstādē saņems Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu. No fonda līdzekļiem dalībniekiem tiks segta dalības maksa, stenda izveides izmaksas, kā arī aktivitātes stendā,” stāsta TAVA Tūrisma mārketinga eksperte Ramona Kačanova.
Saskaņā ar ERAF projekta „Latvijas kā tūrisma galamērķa konkurētspējas stiprināšana ārējos tirgos” nosacījumiem, atbalstu dalībai nacionālajā stendā starptautiskajās izstādēs ārvalstīs varēja saņemt komersanti, pašvaldības un ostu pārvaldes, kas līdz 17.februārim iesniedza attiecīgu pieteikumu TAVA. Atbalsta saņēmējus vērtēja TAVA direktora izveidotā vērtēšanas komisija. Pieteikties atbalstam šogad varēja uz “ITB Berlin 2011”, starptautisko tūrisma izstādi Maskavā “MITT”, kā arī “WTM” Londonā. No 25 pretendentiem kopumā atbalstīti tika 22 pieteicēji.
Berlīnē TAVA nacionālais stends tiks veidots saskaņā ar tūrisma tēlu “Best enjoyed slowly” (Nesteidzīga atpūta Latvijā), tajā tiks demonstrētas jau atzinīgi novērtētās jaunās Vides filmu studijas veidotās video filmas un interaktīvās prezentācijas. Pielāgojoties Vācijas tūristu specifiskajam pieprasījumam un saskaņā ar Latvijas tūrisma tēlu, izveidots jauns tēla buklets, tiks piedāvāti arī citi prezentācijas materiāli: Latvijas tūrisma top 10 brošūras, reģionu (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales) tūrisma kartes, Rīgas un apkārtnes tūrisma kartes, Latvijas tūrisma kartes, Baltijas kempingu kartes.
60 m² plašajā stendā atradīsies 22 darbavietas. Tajās savu piedāvājumu prezentēs un ar interesentiem tiksies izstādes dalībnieki: Cēsu kultūras un tūrisma centrs, Liepājas reģiona tūrisma birojs, Siguldas novada dome, Rīgas pilsētas pašvaldība, tūrisma nozares uzņēmumi SIA „Viesnīcu un restorānu centrs”, SIA „L ceļotājs”, „TAS Baltics”, „Baltic eVentTour”, „Nikos Travel”, „EKOBALTA VG”, „Hotel Bergs”,„AlphaNet”, „Baltijas ceļojumu grupa”, „Medicīnas tūrisma centrs”, „Latvia Tours”, „VIA BALTIC”.
9.martā izstādes ietvaros norisināsies ikgadējā Baltijas valstu preses konference, kurā Latvija, tāpat kā Lietuva un Igaunija, prezentēs savu tūrisma piedāvājumu. Sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju “Live Riga” un Latvijas Republikas vēstniecību Berlīnē 10.martā Latvijas stendā TAVA organizēs pieņemšanu, uz kuru aicinās sadarbības partnerus, tūroperatorus, žurnālistus.
“Vācija ir viens no Latvijas augsti prioritārajiem tūrisma tirgiem. Izpētot Vācijas tūristu vēlmes, esam secinājuši, ka vācu tūristu interesē ne tikai tradicionālie tūrisma objekti, bet arī miera baudīšana dabā, vietējo tradīciju izzināšana, velobraucieni, kā arī Latvijas ārstniecības pakalpojumi – atbilstoši šīm interesēm būs arī uzņēmēju un pašvaldību tūrisma produktu piedāvājums,” spriež TAVA direktors Armands Slokenbergs. “Tā kā absolūtais vairums (80%) aptaujāto Vācijas ceļotāju Latvijā sevi asociē ar dabas tūrismu, divas trešdaļas – ar iespaidu un zināšanu tūrismu, bet vairāk kā puse – ar nesteidzīgo vai ekotūrismu, jaunais Latvijas tūrisma stends radīs vajadzīgo efektu,” pārliecināts TAVA direktors.
“ITB Berlin” ir viena no vadošajām pasaules tūrisma izstādēm, kurā ar saviem stendiem un prezentācijām piedalās valstis, tūrisma galamērķi, pasākumu organizētāji, tūrisma kompānijas, rezervēšanas sistēmu, transporta kompānijas, viesnīcu un citi tūrisma jomu pārstāvji. Pērn izstādē piedalījās 11127 dalībnieki no 187 valstīm, to apmeklēja 179351 interesenti, no kuriem 111133 bija tūrisma nozares speciālisti.


Papildu informācija:
Ramona Kačanova, Tel. 67358145,
E-mail: ramona.kacanova@latvia.travel

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s