Par PR@MAIL un preses relīzēm

PR@MAIL ir sabiedrisko attiecību jomā strādājošs Latvijas uzņēmums, kas specializējas preses ziņojumu rakstīšanā un izsūtīšanā. Kā PR@MAIL priekšrocības ir jāmin piesaistīto speciālistu līdzšinējo pieredzi preses relīžu jomā, īpaši preses relīžu iniciēšanā, rakstīšanā un izsūtīšanā.
PR@MAIL lepojas ar ļoti bagātu e-pastu krājumu. Preses relīzi, atkarībā no tēmas un reģiona, tiek nosūtīta no 400 līdz 1000 mediju adresēm, tai skaitā latviešu un krievu medijiem, Rīgas un reģionu, ziņu aģentūrām, dienas un nedēļas laikrakstiem, žurnāliem, interneta portāliem, radio un TV, kā arī pēc žurnālistu profila, tai skaitā ekonomika, politika, sports, izglītība, sievietēm, IT, izklaide u.c. 
PR@MAIL ir izstrādājusi specializētu izsūtīšanas programma un forma. Katrs e-pasts tiek izsūtīts individuāli, ik pēc sekundes, tāpēc katrs saņēmējs tiek uzrunāts personiski. Jau sūtījuma “Subject” ir redzams preses relīzes nosaukums, tādējādi žurnālistam nav jālauza galva par to, kas tas ir. Arī “From” nemulsina, jo tur rakstīts “Preses relize”. Pats sūtījums, savukārt, ir vien plain txt, tāpēc tas ir viegls un žurnālistam ērti pārskatāms. Lai iepazītos ar tekstu, žurnālistam nav jāver vaļā klātpievienoti faili. Savukārt, bildes tiek jau priekšlaicīgi publicētas internetā oriģinālajā kvalitātē, un žurnālistiem tiek nosūtīta vien norāde uz tām. Tādējādi sūtījums ir gan viegls, gan arī pārskatāms. 
Daudzi Latvijas mediju redaktori PR@MAIL sūtījumus ir novērtējuši kā ērtāko preses relīžu formu Latvijā. Ērti žurnālistiem ir arī tas, ka visas relīzes par konkrēto organizāciju ir viegli pieejamas http://www.prmail.lv.
PR@MAIL preses relīzes izsūta vien publiski apzinātām mediju un to žurnālistu e-pasta adresēm, un PR@MAIL ir vienīgie Latvijā, kuri katrā preses relīzē lūdz ziņot par nevēlēšanos saņemt preses relīzes par konkrētām jomām, nozarēm, notikumiem vai organizācijām.
Klientiem tiek piedāvātas ļoti samērīgas pakalpojumu cenas. PR@MAIL preses relīzes sagatavošana maksā no 100 līdz 150 latiem, atkarībā no patērētā laika (izcenojums 50 Ls/h), savukārt preses relīzes izsūtīšanas maksa ir fiksēta – Ls 25.
Nē, tas nav dempings. Taču nav pareiza arī līdzšinējā pieeja, kad daudzi sabiedrisko attiecību pakalpojuma sniedzēji ar vienas preses relīzes cenu vēlējās atpelnīt gandrīz visus tā mēneša izdevumus. Nu, nemaksā viena preses relīze trīs vai pat četrus simtus latu, ja tās gatavošana aizņem vien pāris stundas, turklāt runa bieži vien ir par sabiedrisko attiecību studenta laiku. Mums patīk rakstīt preses relīzes. Un ja par to pašu naudas summu varam uzrakstīt vēl vairāk, tad prieks ir dubults.
Paredzams, ka daudzi arī turpmāk preses relīzes rakstīs paši. Arī internetā var atrast pamācības, kā to darīt. Taču ar nosūtīšanu ir grūtāk, jo ne visiem ir zināms, kam jānosūta un kā to tehniski paveikt, tāpēc izsūtīšana tiks uzticēta šīs jomas profesionāļiem.
Mūsdienās preses relīžu nozīme arvien vairāk palielinās. Tās tiek pārpublicētas aizvien biežāk, it īpaši interneta portālos, jo redakcijas tad var ietaupīt uz satura veidošanu, bet preses relīzei ir jābūt aktuālai un profesionāli sagatavotai. Preses relīze arī ir kā pamats publikācijām gan medijos, gan arī pašu mājas lapā un pašu veidotajos informatīvajos izdevumos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s