Rīgā dzīvokļi un biroji viens otram traucē

“Rīgā ir acīmredzama nesakārtotība dzīvokļu un biroju mijiedarbībā, tādēļ cieš gan dzīvokļu pārdevēji un izīrētāji, gan arī biroju kompleksi,” konstatē “Valdo biroju kompleksa” vadītāja Diāna Viļuma.

“Ir paradoksāla situācija – Rīgā ir tik daudzi pustukši biroju kompleksi, vienlaicīgi pilsētā tiek celtas jaunas dzīvojamās mājas, taču esošajās Rīgas centra un klusā centra dzīvojamās ēkās atrodas nevis dzīvokļi, kā tie sākotnēji bija projektēti, bet gan biroji,” norāda Diāna Viļuma.

“Es nemanu, ka kāds no pilsētas plānotājiem par šo problēmu būtu satraucies un mēģinātu atrast risinājumus, lai gan citu valstu lielajās pilsētās ir apzinātas metodes. Ir, taču, gan dažādas nodokļu sviras, gan arī transporta plūsmas regulējumi u.c.” turpina Diāna Viļuma.

“Valdo biroju kompleksa” vadītāja uzskata, ka pilsētas plānotāji ir ļāvuši pilsētai attīstīties pašplūsmā, taču tas nav atbildīgi pret pilsētu, kurā ikdienu apgrozās miljons cilvēku. “Var jau teikt, ka tā ir attīstītāju un uzņēmēju privātā problēma, taču pustukši un darboties nespējīgi biroju kompleksi nedara godu arī pilsētai. Ja īrnieki daudzviet maksā tikai par komunālajiem maksājumiem, tad mājas īpašniekam nekad nebūs naudas ēkas labiekārtošanai, uzpošanai, kosmētiskajiem remontiem, nemaz nerunājot par attīstību,” stāsta Diāna Viļuma.

Tā vietā, lai pašvaldība celtu jaunus dzīvokļus, būtu daudz lietderīgāk stimulēt uzņēmumus   atbrīvot esošos dzīvokļus un pārcelties uz biroja darbībai daudz piemērotākajiem biroju kompleksiem. “Man arī liekas aplami, ka Rīgas centra mājās vienā kāpņu telpā ir jāsadzīvo gan dzīvokļiem, gan arī birojiem. Tad tā ir ne īsti dzīvojamā ēka, ne īsti biroju komplekss. Domāju, ka cieš no tā abi,” uzskata Diāna Viļuma.

“Mēs jau iepriekš ziņojām, ka “Valdo biroju kompleksā” ir izīrēti 93,3 procenti no biroja telpām, turklāt noturot arī salīdzinoši augsto telpu īres maksu 10 EUR, neskatoties uz to, ka daudzviet biroju kompleksi stāv pustukši vai arī tiek izīrēti par komunālajiem maksājumiem. Attiecīgi, mums it kā nebūtu jāuztraucas par to, kas notiek biroju īres tirgū. Taču ilgtermiņā raugoties, arī mūs šāda nesakārtotība satrauc,” tā Diāna Viļuma.

Par “Valdo biroju kompleksu”

“Valdo biroju komplekss” tika atklāts 2003. gada 10. septembrī. Mūsdienīgā biroju ēka atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Bauskas ielā 58a, 7 minūšu braucienā no pilsētas centra. Biroju kompleksa kopējā platība ir 12000m², teritorijā ir pieejamas 800 autostāvvietas.
Biroju kompleksu veido divas savstarpēji savienotās deviņstāvu ēkas, no kurām paveras brīnišķīgs skats uz Rīgas pilsētu. Ēku fasādes ir stiklotas, telpas ir izplānotas tā, lai visās biroju telpās ieplūstu dienas gaisma. Biroju kompleksā ir trīs mūsdienīgi ātrgaitas lifti, autonoma katlu māja, dabīgās gāzes apkure. Biroju kompleksā ir izbūvēta mūsdienīga gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēma. Kā papildus nodrošinājums pastāvīgai elektrības padevei tiek izmantots dīzeļa ģenerators.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s