DEAC: mūsu problēmas un izaicinājumi sakrīt ar globālajiem

DEAC kā vienīgais dalībnieks no Baltijas reģiona bija pārstāvēts Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionu nozīmīgākajā IT nozares forumā „Data Centres Europe 2011”, kas šogad norisinājās Nīcā, Francijā. DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis rezumē, ka problēmas un izaicinājumi datu centros citās valstīs ir līdzīgi kā Latvijā.
 
Forumā „Data Centres Europe 2011” tika apriesti jautājumi par datu centru vadības optimizāciju, datu centru energoefektivitāte, kā arī datu centru attīstības un darbības efektivitātes perspektīvas. Ļoti daudz tika pārrunātas arī par investīcijām mākoņskaitļošanas tehnoloģijās, ieskaitot tādus aspektus kā datu centru industrija un tās nākotnes iespējamās izmaiņas.
“Kontaktējoties ar citu valstu kolēģiem, pārliecinājos, ka DEAC izvirzītā vīzija mākoņskaitļošanas virzienā uz infrastruktūras īres pusi, iet roku rokā ar kopējām Eiropas tendencēm mākoņskaitļošanas attīstībā,” forumā pārrunāto atceras Andris Gailītis.
“Forumā kolēģi daudz diskutēja arī par energoresursu taupīšanu, jo elektrības cenas pieaug visur. Industrija ļoti aktīvi strādā pie jaunām dzesēšanas tehnoloģijām, lai uzlabotu savus energoefektivitātes rādītājus,” rezumē Andris Gailītis, piebilstot, ka tas ir arī viens no aktuālākajiem DEAC izaicinājumiem.
„Data Centres Europe 2011” ir “BroadGroup Consulting” organizēts forums, kurš šogad notika jau septīto reizi. Šis pasākums būtiski ietekmē IT un datu centru nozares attīstību. “Šis ir vairāk kā Eiropas mēroga pasākums, tā saturs ir ļoti nozīmīgs ikvienam, kas vada vai izmanto datu centru pakalpojumus. Izcilo runātāju uzstāšanās iezīmē, kā šī nozare attīstīsies nākamo piecu gadu laikā vai ilgāk,” savā paziņojumā presei uzsvēra foruma rīkotājs “BroadGroup Consulting” rīkotājdirektors Steve Wallage. 
Šogad forumā „Data Centres Europe 2011” uzstājās vairāk kā 80 pasaules vadošie nozares eksperti, dalību pasākumā bija apstiprinājuši vairāk nekā 500 datu centru vadītāji, kas padara šo pasākumu par globālu tikšanās platformu pašiem labākajiem un spēcīgākajiem nozares spēlētājiem. “Mums tā bija lieliska iespēja diskutēt ar nozares vadošajiem speciālistiem, pārliecināties par to, ka ejam pareizā virzienā,” stāsta Andris Gailītis.
„Eiropas valstu tirgos DEAC sevi turpina pieteikt kā vērtīgu partneri un spēcīgu IT ekspertu. Mūsu mērķis ir parādīt, ka datu centru infrastruktūra Latvijā šobrīd atbilst visaugstākajām prasībām, tai skaitā pēc izvietotās informācijas drošības, sasaistes ar interneta kanāliem, kā arī pieejamības resursiem. Mēs esam izcili kunkurētspējīgi ar savu izmaksu samērību ar mūsu sniegto pakalpojumu kvalitāti,” stāsta Andris Gailītis.

Par DEAC:
DEAC ir Eiropas datu centru operators. Kompānijas pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas mērogā. DEAC datu centru (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopējā platība ir 1800 m2 un 680 serveru statņi.
Kompānijai DEAC uzticas vairāk kā 2000 klienti no 20 pasaules valstīm. Lielākie klienti ir Spānijas telekomunikāciju operators Telefonica, Danske Bank, UniCredit Bank, Latvijas Banka, Rietumu Banka, inbox.lv, one.lv, Elko Group, „DEPO DIY”, Microsoft Latvia, Philips Baltic, „TV 3 LATVIA”, “AAS Balva”, “ VG Kvadra Pak” u.c.
Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā populārāko skolvadības sistēmu e-klase.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s