A.Ķipura kukulis izgaismo dubulto morāli „Vienotībā” un Jelgavā

Fakts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par kukuļņemšanu aizturējis Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes locekli un Jelgavas pilsētas domes deputātu Andri Ķipuru („Jaunais Laiks”) nedara godu ne tikai viņam un Jelgavai, bet arī uzskatāmi parāda pašlaik pie varas esošās partiju apvienības „Vienotība” un Jelgavas domes politiskās elites dubulto morāli.

Partiju apvienības „Vienotība” redzamākās politiskās figūras pret korupciju un citām nelikumībām iestājas formāli un tikai gadījumos, ja „sasmērēties” iznācis kāda cita politiskā spēka pārstāvim vai tiem pietuvinātai personai, taču publiski nosodīt savus cilvēkus „Vienotība” nav gatava.
Atceros, cik dedzīgi „Vienotība” pārstāvji steidzās nosodīt  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas korupcijas skandālā iesaistītos, īpaši uzsverot medicīnas iestādes saimniecības direktora Aivara Lisenko piederību Tautas partijai. Taču, kad līdzīgā situācijā nonāk savējais, situācija nez kādēļ kļūst savādāka.
Solvita Āboltiņa, partijas „Jaunais laiks” un apvienības „Vienotība” līdere, kā arī Saeimas priekšsēdētāja ir vienmēr vārdos asi iestājusies pret korupciju, taču lūgta komentēt, ko darīs ar Andri Ķipuru, vien izvairīgi medijiem norādīja, ka viņu izslēgs no partijas vien tad, ja viņa korumpētību pierādīs tiesa. Kur tagad paliek skaļie saukļi par iestāšanos pret korupciju? Manuprāt, šis piemērs uzskatāmi parāda dubultos morāles standartus šajā politiskajā spēkā.
Solvitas Āboltiņas attieksme mani pārsteidz, jo tiekoties portāla un žurnāla „Jelgavnieki.lv” organizētajā diskusijā pērnā gada izskaņā, es viņai ļoti skaidri norādīju uz iespējamajām nelikumībām, kādas Jelgavā notiek tieši ar viņas politiskā spēka biedru labvēlību. Tā vietā lai atbildētu uz jautājumu, toreiz Solvita Āboltiņa uzbruka man, sakot, ka esot dzirdējusi tik pat daudz negatīvu lietu arī par „Rīgas Centrāltirgu”, kuru tobrīd vadīju. Taču savus biedrus kritiski vērtēt viņa atteicās. Lūk, rezultāts! Manuprāt, ļoti likumsakarīgs, jo neviena neuzmanīts, cilvēks vienmēr atļaujās vairāk.
Šokējoša ir arī Jelgavas Domes valdošās elites attieksme. Vietējais „Jaunā laika” līderis un Andra Ķipura partijas biedrs Aigars Rublis, kurš ir arī Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks, nevis nosoda korupcija, bet runā gluži kā līdzvainīgs noziegumā, sakot, ka “lai vispirms tiesībsargājošās iestādes vērtē”. Nosodīt Andri Ķipuru nav gatavs arī Jelgavas pašvaldības vadītājs Andris Rāviņš, tā vietā arī viņš medijiem klāsta, cik labs ārstniecības iestādes vadītājs esot bijis Andris Ķipurs. Laikā, kad pašvaldības maciņš ir palicis tik plāns, ka jāskaita būtu katrs santīms, iespēja, ka korupcijas dēļ Jelgavas slimnīcas iepirkumos nav uzvarējuši paši izdevīgākie piedāvājumi, pilsētas mēru neuztrauc. Centieni savus cilvēkus paglābt no iespējamajām nepatikšanām Andrim Rāviņam ir raksturīga un tā ir korupcijai ļoti labvēlīga augsne. 
Jāatgādina, ka šis nav pirmais gadījums, kad korupcijas skandālā iesaistīta Jelgavas pilsētas slimnīca. Daudziem atmiņā palicis medijos plaši apspriestais ārsta Vladimira Kraveca mēģinājums izspiest „kukuli” no sava pacienta. Ārsts klusi tika atlaists, taču problēmas palika, lai gan jau toreiz Jelgavas pašvaldības vadībai vajadzēja reaģēt uz signāliem, kas norādīja, ka viss ārstniecības iestādē gluži kārtībā nav. Taču viss pieklusa.
Ir skaidrs, ka šāda attieksme pret pilsētas iedzīvotāju samaksāto naudu un tās efektīvu izlietošanu lieliski ilustrē Jelgavas pilsētas domes vadības nihilistisko attieksmi pret saviem iedzīvotājiem, jo godprātīgi priekšstāvji vispirms rūpētos par jelgavnieku, nevis sev pietuvināto personu labklājību, kā tas ir pašlaik. Un strūklakas atkāšana pie Trīsvienības torņa un viena ielas posma saremontēšana to nekompensēs. 

Dainis Liepiņš, 
Jelgavas Domes neatkarīgais deputāts

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s