Pēc akcijas “Diena bez lifta” vairāk lieto kāpnes

Pirmie novērojumi “Valdo” biroju kompleksā liecina, ka pēc akcijas “Diena bez lifta”, kas pirmo reizi pasaulē notika piektdien, 13.maijā “Valdo” biroju kompleksā un pēcāk arī “Swedbank” centrālajā ekā, tur strādājošie darbinieki kāpnes izmanto biežāk nekā iepriekš.
“Mums nav precīzas uzskaites, jo nebijām mērījuši, cik daudz liftu izmantoja iepriekš, taču  ir acīmredzams, ka mūsu ēkā strādājošie liftu šonedēļ izmanto daudz retāk,” secina “Valdo” biroju kompleksa vadītāja Diāna Viļuma, piebilstot, ka akcija “Diena bez lifta” ir mudinājusi cilvēkus aizdomāties. 
“Īpaši pārmaiņas ir jūtamas ēkas zemākajos stāvos. Ja agrāk darbinieki no pirmā uz trešo vai ceturto stāvu vienmēr brauca ar liftu tikai tāpēc vien, ka lifts ir pieejams, tad pēc akcijas “Diena bez lifta” daudzi ir aizdomājušies un sākuši iet pa kāpnēm,” stāsta Diāna Viļuma. Ir arī novērots, ka darbinieki viens otru pamudina ar liftu nebraukt, lai kopīgi ietu pa kāpnēm.

“Cilvēkus, iespējams, nesatrauc tādi jautājumi kā enerģijas taupīšana vai apkārtējās vides saudzēšana, taču viņus noteikti uztrauc pašu veselība un izskats. Tāpēc bija ļoti noderīgi akcijas “Diena bez lifta” laikā sniegtie Latvijas kardiologu asociācijas prezidenta Andreja Ērgļa skaidrojumi, gan arī Sabiedrības Veselības Institūta sagatavotie aprēķini par to, cik daudz kalorijas tiek nodedzināts ejot pa kāpnēm,” skaidro Diāna Viļuma.

“Ja cilvēks dienas laikā dažas reizes uzkāps, piemēram, trešajā stāvā, šai nodarbei ziedojot kopā tikai 4 minūtes, tad viņš gada laikā papildus fiziskajām aktivitātēm būs veltījis veselas 24 stundas. Un šāds fizisko aktivitāšu daudzums ir līdzvērtīgs aptuveni 25 litriem “Coca Cola”, 35 “Snickers” šokolādes batoniņiem vai 50 saldējumiem,” skaidro Sabiedrības Veselības Institūta Vilnis Baltiņš.

Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis akcijas “Diena bez lifta” preses brīfingā uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi izmantot katru iespēju būt fiziski aktīvam. “Lai palielinātu fizisko aktivitāti nav nepieciešamas nedz milzīgas sporta būves, nedz dārgi infrastruktūras uzlabojumi. Tam nav nepieciešams pat speciāls ekipējums. Dažreiz pietiek ar labu padomu un vēlēšanos. “Diena bez lifta” ir akcijas organizatoru ieteikums un padoms visiem tiem, kuri sirds dziļumos vēlās uzlabot savu fizisko stāvokli, taču nevar saņemties spert pirmo soli un tāpēc atrunājas ar laika vai naudas trūkumu,” teica Andrejs Ērglis. 

Atgādinām, ka piektdien, 13. maijā Latvijā tika aizsākta jauna tradīcija – akcija “Diena bez lifta”, kuras laikā cilvēki tika aicināti un motivēti nelietot liftu. Akciju “Diena bez lifta” rīkoja Sabiedrības Veselības Institūts, Latvijas Kardiologu biedrība un Latvijas Ārstu biedrība. Akcijā piedalījās “Valdo” biroju komplekss, kuram pēcāk pievienojās arī “Swedbank” centrālā ēka.
Akcijas ierosinātājs bija “Valdo” biroju komplekss, tieši tāpēc šī ir pirmā akcijas norises vieta. “Visiem “Valdo” biroju kompleksā strādājošajiem izdalījām informatīvus aicinājumus, tos piespraudām arī visos liftos, vestibilā un citur. Akcijas dienā no rīta un pusdienas laikā visus sagaidījām vestibilā pie kāpnēm un katram, kurš neizmantoja liftu, uzdāvinājām nelielu dāvaniņu,” atgādina Diāna Viļuma.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s