Par Kristīgi sociālo ūniju lems pēc Jāņiem

“Par to, vai un kā veidot Kristīgi sociālo ūniju, tiks lemts pēc Jāņiem. Pauze ir saistīta ne tik daudz ar brīvdienām, bet ar to, ka šobrīd Latvijas politikā vēl ir ļoti daudz nezināmā. Pēc garajām brīvdienām situācija varēt skaidrāka,” informē sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds, kurš 2011.gada 8.jūnijā aktualizēja nepieciešamību izveidot “Kristīgi sociālo ūniju”, par kuras veidošanu kopā ar kardinālu Jāni Pujatu tika diskutēts jau 2008. gada sākumā.

“Pirmkārt, ir jānogaida, ko un kā izlems Valdis Zatlers. Ja viņš izdomās nepievienoties “Vienotībai”, bet gan dibināt jaunu partiju, tad, manuprāt, šī jaunveidojamā partija var nosmelt “krējumu” gan cilvēkresursu, gan arī naudas resursu jomā. Taču, ja Valdis Zatlers pievienosies “Vienotībai”, tad gan jaunām partijām izveidoties būtu vienkāršāk, pulcējot ap sevi tos, kas partiju darbībā līdz šim nav iesaistījušies, kā arī vīlušies kādā no līdzšinējām partijām,” uzskata Kristians Rozenvalds.


“Otrkārt, neskaidrības ir ne tikai par Valdi Zatleru, bet arī par tām līdzšinējām partijām, kuru ideoloģiju ir bijusi ļoti pietuvināta Kristīgi sociālās ūnijas mērķiem. Ko darīs LPP/LC? Ja ir taisnība, ka viņi vairāk orientēsies uz reģioniem, tad pieļauju, ka daudzi no tiem, kas tieši kristīgo uzstādījumu dēļ bija savulaik iestājušies šajā partijā, varētu meklēt savu politisko darbību ārpus LPP/LC, tai skaitā arī veidojot jaunu partiju,” spriež Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka kopš 8.jūnija vairāki redzami LPP/LC politiķi par to ir izrādījuši interesi.

“Vai atvērtāka un kristīgāka ir gatava būt Kristīgo demokrātu savienība? Līdzšinējā šīs partijas vadība ir parādījusi sevi kā darboties nespējīga, par ko liecina arī ārkārtīgi zemie 10.Saeimas vēlēšanu rezultāti – vien 3488 balsis un pirmspēdējā vieta. Taču, varbūt šīs partijas vadība var sadūšoties uz paškritiku un arī pārmaiņām sevī, un tas, savukārt, kristīgi orientētiem cilvēkiem aiztaupītu nepieciešamību veidot jaunu partiju, tādējādi pirmsvēlēšanu posmā vairāk domāt par saturu un nevis formu,” vaicā Kristians Rozenvalds.

Kristians Rozenvalds norāda, ka šobrīd arī nav notikušais gaidītās izmaiņas cilvēku attieksmē pret līdzdalību partijās, un arī tas būtiski var ietekmēt iespējamo partiju veidošanos. “Likās taču, ka tādu, kas neapmierināti ar šābrīža politiku, ir daudz, ka noteikti ir jābūt interesei un gatavībai aktīvi līdzdarboties, tostarp arī jaunu partiju veidošanā, ja jau šīs vecās nav pieņemamas, sevi aptraipījušas un diskreditējušas. Tomēr cilvēki joprojām izteikti nevēlas saistīties ar partijām, kur nu vēl iestāties kādā no tām. Līdzdalība politikā tiek uzskatīta par nepiedienīgu, nepieņemamu un sev neatbilstošu. Populārākais šīs nedēļas teksts bija: tevi atbalstu, esmu gatavs ziedot naudu un visādi citādi palīdzēt, bet nevienā partijā noteikti nestāšos, jo nevēlos būt politikas aptraipīts,” iknedēļas komentārā portālā Delfi.lv 2011.gada 11.jūnijā rakstīja Kristians Rozenvalds.

Atgādinām, ka 2011.gada 8.jūnija Kristians Rozenvalds, domājot par iespējamām Saeimas ārkārtas vēlēšanām, atkārtoti aktualizēt nepieciešamību izveidot partiju “Kristīgi sociālā ūnija”, par kuras veidošanu kopā ar kardinālu Jāni Pujatu tika diskutēts jau 2008. gada sākumā. Atbilstoši nosaukumam “Kristīgi sociālās ūnijas” mērķi būtu kristīgās morāles principos balstīta sociāli atbildīga rīcība gan politikā, gan valsts pārvaldē, gan jebkurā citā darbā.

“Partijas izveidošana nav pašmērķis. Mērķis ir mainīt esošo politikas darba kārtību, lai tā tiktu pakļauta sabiedrības interesēm, būtu kristīga un sociāli atbildīga. Tāpat mērķis ir mobilizēt cilvēkus, kuri izjūt nepieciešamību pēc šādas politikas. Svarīgāk par uzvaru vēlēšanās ir attiecīgi domājošu cilvēku iedrošināšana, aktivizēšana, viņu balss sadzirdēšana un rīcības pamanīšana uz Latvijas politiskās skatuves,” 2011.gada 8.jūnija aicinājumā rakstīja Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s