Kristīgi sociālo ūniju dibinās jūlija beigās, ja līdz 1.jūlijam apzinās 200 partijas dibinātājus

Ja līdz 1.jūlijam izdosies apzināt vismaz 200 potenciālos partijas Kristīgi sociālā ūnija dibinātājus, tad tā tiks dibināta jūlija beigās. Tad būtu pietiekoši laika, lai sagatavotu visus nepieciešamos dokumentus partijas nodibināšanai, kā arī pēc tam vēl atliktu laiks, lai paspēt sagatavoties iespējamām ārkārtas vēlēšanām.

“Visus, kuri domā līdzīgi, aicinu atlikušo jūnija dienu laikā sarosīties. Vairāk laika gan nav atlicis, jo tad izveidot jaunu partiju līdz iespējamām LR Saeimas ārkārtas vēlēšanām nebūtu iespējams. Un lai nav tā, ka rudenī atkal nākas gausties, ka nav jau par ko balstot, jo listēs atkal tie paši vecie saraksti un uzvārdi,” mudina sabiedrisko attiecību speciālists, kā arī politikas procesu vērotājs un komentētājs Kristians Rozenvalds, kurš ir arī Kristīgi sociālās ūnijas izveides iniciators.

“Kristīgi sociālajai ūnijai nevajadzētu būt vienīgi kristiešu organizācijai, tai jābūt atvērtai ikvienam, kurš uzskata, ka kristīga ētika ir palīgs orientācijai jebkurā darbības jomā. Arī Vācijā ne visi KDS vai KSU biedri ir kristieši, un tāpat daudz kristiešu darbojas citās partijās, tomēr abas minētās kristīgās partijas ir tās vietnes, kur pulcēties līdzīgi domājošiem, savveida domnīcas, kur attīstīt savas idejas un piedāvāt tās citiem,” iepriekš savā 2011.gada 8.jūnija aicinājumā rakstīja Kristians Rozenvalds

Kristīgi sociālā ūnija varētu apvienot gan tos, kuri līdz šim politikā nav darbojušies, gan arī tos, kuri, būdami sociāli aktīvi, bija atraduši ceļu uz kādu no partijām, taču savu vietu tajā neatrada ideoloģisku atšķirību vai citu iemeslu dēļ. “Zinu tādus cilvēkus gan Latvijas Pirmajā partijā, gan “Jaunajā laikā”. Vienu gan gribētos panākt – lai organizācijā būtu tikai tie, kas patiesi, ar pārliecību atbalsta kristīgas un sociāli atbildīgas politikas principus. Daudzas Latvijas partijas ir tikušas sagrautas no iekšienes, kad tām, konjunktūristisku apsvērumu mudināti, pievienojās cilvēki ar citu ideoloģiju vai arī tādi, kuri hameleoniski ir gatavi pieņemt jebkuru ideoloģiju,” precizē Kristians Rozenvalds.

Iespējamie atbalstītāji tiek aicināti skatīt speciāli izveidotu mājas lapu http://www.ksu.lv, kā arī rakstīt uz speciāli izveidotu e-pastu: lksu@inbox.lv.

Par to, vai būs izdevies apzināt vismaz 200 potenciālos dibinātājus, tiks pavēstīts 01.jūlija vakarā gan http://www.ksu.lv, gan arī par to izsūtot medijiem preses relīzi.

Šobrīd Kristians Rozenvalds neņemas prognozēt to, vai nedēļas laikā izdosies apzināt vismaz 200 potenciālos dibinātājus. “Interese par politiku šobrīd ir liela, taču tiklīdz ir jārunā nevis par to, ko un kā būtu jādara citiem, bet gan par to, kā pašam līdzdarboties, tā interese, varēšana un gatavību noplok,” nožēlu pauž Kristians Rozenvalds.

“Neskatoties uz politisko aktivitāti pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājuma atlaist LR 10.Saeimu, šobrīd, diemžēl, vēl nav notikušas gaidītās izmaiņas cilvēku attieksmē pret līdzdalību partijās, un arī tas būtiski var ietekmēt iespējamo partiju veidošanos. Cilvēki joprojām izteikti nevēlas saistīties ar partijām, kur nu vēl iestāties kādā no tām. Līdzdalība politikā tiek uzskatīta par nepiedienīgu, nepieņemamu un godīgam cilvēkam neatbilstošu,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Esmu runājis ar ļoti daudziem cilvēkiem šajā laikā, taču, līdz šim, diemžēl, populārākais teksts bija: tevi atbalstu, esmu gatavs ziedot arī naudu un visādi citādi palīdzēt, bet nevienā partijā pats gan noteikti nestāšos, jo nevēlos būt politikas aptraipīts,” atstāsta Kristians Rozenvalds.

“Es, protams, mēģināšu turpināt pārliecināt domu biedrus par nepieciešamību pēc konkrētākas un konstruktīvākas rīcības, taču stipri nepārdzīvošu, ja tas neizdosies, jo apzinos, ka tik īsā laikā mainīt cilvēku domas ir gandrīz neiespējami. Rēķinos arī ar to, ka neesmu pietiekoši populārs, savukārt Latvijas politikā līdz šim ir pierasts cilvēkus pulcēt ap populārām personām un nevis idejām,” skaidro Kristians Rozenvalds.

“Jau esmu iepriekš uzsvēris, ka partijas izveidošana nav pašmērķis. Mērķis ir mainīt esošo politikas darba kārtību, lai tā tiktu pakļauta sabiedrības interesēm, būtu kristīga un sociāli atbildīga. Gan jau būs dzirdīgas ausis, kuras sadzirdēs šos aicinājumus, ja ne veidojot jaunu politisku partiju, tad varbūt esošo partiju darbība būs vairāk kristīgas un sociāli atbildīgas politikas,” aicina Kristians Rozenvalds.

Atgādinām, ka 2011.gada 8.jūnija Kristians Rozenvalds, domājot par iespējamām Saeimas ārkārtas vēlēšanām, atkārtoti aktualizēt nepieciešamību izveidot partiju “Kristīgi sociālā ūnija”, par kuras veidošanu kopā ar kardinālu Jāni Pujatu tika diskutēts jau 2008. gada sākumā. Atbilstoši nosaukumam “Kristīgi sociālās ūnijas” mērķi būtu kristīgās morāles principos balstīta sociāli atbildīga rīcība gan politikā, gan valsts pārvaldē, gan jebkurā citā darbā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s