V.Vaļkūns pieļauj iespēju izdevīgi un bez steigas pārdot SIA “Voldemārs”

“Lai gan Latvijas mediji, atsaucoties uz Lietuvas medijiem, publicē informāciju, ka Latvijā iepriekš pastāvīgi dzīvojošais Lietuvas Seima deputāts Valdemārs Vaļkūns izlicis pārdošanā savu biznesu Latvijā, tas gluži neatbilst patiesībai,” norāda SIA „Voldemārs” padomes priekšsēdētāja Ilona Barkāne.

Ilona Barkāne precizē, ka SIA „Voldemārs” īpašnieks Valdemārs Vaļkūns vienmēr ir bijis atvērts un gatavs uzklausīt piedāvājumus par iespējamo sadarbību, kas nekad nav liedzis veiksmīgi turpināt uzņēmuma attīstību. “Gadījumā, ja būtu labs piedāvājums, tas tiktu izvērtēts, un domāju, ka tā rīkotos arī daudzi citi uzņēmēji, taču nav pareizi domāt, ka šobrīd notiek kāda īpaša aktivitāte, lai veiksmīgi strādājošs un peļņu nesošs uzņēmums tiktu pēc iespējas steidzīgāk pārdots,” norāda Ilona Barkāne.

Ilona Barkāna respektē Lietuvas mediju interesi par Valdemāra Vaļkūna biznesu Latvijā. “Domāju, ka lietuviešiem interese ir, lai viņš ar savu naudu veido biznesu un darba vietas Lietuvā, nevis Latvijā, kur ir uzaudzis un nodzīvojis lielāko sava mūža daļu,” pieļauj Ilona Barkāne.


“Līdz Valdemāra Vaļkūna ievēlēšanai par Lietuvas Seima deputātu, viņš aktīvi vadīja šo kompāniju, bet nu jau vairāk nekā trīs gadus to vada profesionāla menedžeru komanda, jo Lietuvā, tāpat kā Latvijā, Seima deputāts nedrīkst ieņemt kādu citu amatu. Varbūt, arī ar to ir skaidrojams, kāpēc Valdemārs Vaļkūns ir gatavs pārdod savu biznesu Latvijā,” stāsta Ilona Barkāne.

Ilona Barkāne norāda, ka klientiem un sadarbības partneriem nav pamata satraukties, jo SIA „Voldemārs” ir izstrādājis ilgtermiņa attīstības plānu, kura izpildei tiek veltītas visas uzņēmuma darbinieku un vadības pūles. “Uzņēmuma nākotnes plāni ir sastādīti vismaz nākošajiem 5 gadiem,” uzsver SIA “Voldemārs” padomes priekšsēdētāja.


Atgādinām, ka atsaucoties uz Lietuvas medijiem, laikraksts “Biznes & Baltija” raksta, ka pārdošanā piedāvāta daudzprofilu kompānija SIA “Voldemārs”, kas specializējas pārtikas un nepārtikas preču ražošanā un izplatīšanā, kā arī tās īpašumā ir loģistikas centrs un biroja ēkas. Laikraksts norāda, ka pircējus meklēšot Latvijas uzņēmums “Eventus Corporate Finanse”. Kā laikrakstam pastāstīja uzņēmuma projektu vadītājs Aleksejs Prigožins – attiecīgs līgums ticis noslēgts 2010. gada decembrī. Savu biznesu Latvijā Valdemārs Vaļkūns plānojis pārdot jau 2008. gadā. Vispirms uzņēmējs vēlējies pārdot nekustamo īpašumu, piemēram, biroju centru Valdo. Tomēr savus plānus uzņēmējs nav paspējis realizēt un kopš tā laika samazinājušās nekustamā īpašuma cenas.

SIA “Voldemārs” dibināta 1992. gadā, savu biznesu uzsāka ar siera tirdzniecību, bet laika gaitā preču sortiments kļuva arvien plašāks. 2002. gadā uzņēmums uzbūvēja vienu no lielākajiem loģistikas kompleksiem Latvijā. SIA “Voldemārs” pazīstams gan ar “Valdo”, “Tautas”, “Draugu” un “Pepi” pārtikas produktiem un to izplatīšanu, gan arī kā distributors un vairumtirgotājs citu vietējo un ārvalstu ražotāju produkcijai, tai skaitā “Ķekavas avots” ūdens, “Piebalga” alus un kvass, “Anatols” garšvielas, “Gamma-A” zivju konservi un citu.


Kā atzīmē laikraksts Dienas Bizness”, tad pārdošanā izlikts veiksmīgs uzņēmums. Iepriekšējā gadā SIA “Voldemārs” apgrozījums veidojis 12,78 miljonus latu. Pērn, salīdzinot ar gadu iepriekš, uzņēmuma peļņa augusi par 25% un bijusi 708 tūkstoši latu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s