Briselē izcila Eiropas tūrisma galamērķa balvu saņem Līgatne

Eiropas Komisijas pārstāvis Diego Kanga Fano
Briselē pasniedza EDEN balvu Līgatnes TIC pārstāvēm
Laimdotai Lapiņai, Inesei Okonovai un EDEN Latvija
projekta vadītājam Armandam Muižniekam

Līdz ar 20 citu Eiropas valstu savdabīgu tūrisma vietu attīstītājiem Līgatnes domes pārstāvji Briselē Eiropas Tūrisma forumā saņēmuši Eiropas izcilāko tūrisma galamērķa (European Destinations of Excellence – EDEN) balvu.


Līgatnes novada domes projekts “Līgatnes papīrfabrikas ciemats – strādnieku vēsturiskā dzīvesveida liecinieks” par EDEN konkursa uzvarētāju Latvijā tika nominēta jau pavasarī, bet svinīgā visu šā gada konkursa uzvarētāju apbalvošana, kā arī tūrisma galamērķu prezentācijas izstādē Briselē notika šonedēļ. Latvijas stendā Līgatnes pašvaldības tūrisma speciālistes interesentus iepazīstināja gan ar specifisko papīrfabrikas strādnieku ciematu un papīrfabriku, gan ar citiem tūrisma objektiem: dabas takām, smilšakmens alām, Vienkoču parku, karošu darbnīcu, rehabilitācijas centru, padomju slepeno bunkuru. Savukārt apbalvošanas laikā par Līgatnes papīrfabrikas ciematu un Līgatnes dabu tika demonstrēts projekta ietvaros uzņemtais videoklips, kas būs pieejams arī Līgatnes mājaslapā http://www.visitligatne.lv.

Šā gada konkursa tēma bija „Arhitektūras pieminekļu, industriālo objektu atjaunošana par tūrisma vietām”. EDEN Latvija projekta vadītājs Armands Muižnieks atzīst, ka uz kopējā šā gada EDEN uzvarētāju fona Līgatnes projekts izskatījās ļoti labi, un, atšķirībā no dažām citām vietām, bija simtprocentīgi atbilstošs tematikai. Ar papīrfabriku saistītais tūrisma resurss ir unikāls ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropai. “Ja līdz šim Līgatne tūristiem vairāk asociējās ar dabas takām, rehabilitācijas centru, slepeno bunkuru, tad, pateicoties EDEN projektam, tā sevi pieteikusi citā rakursā, parādījusi sava tūrisma piedāvājuma daudzveidību,” piebilst Armands Muižnieks.
Par Līgatnes tūrisma piedāvājumu
interesējās arī Eiropas Komisijas
Tūrisma direktorāta vadītājs Pedro Ortuns


Līgatnes mērs Ainārs Šteins atzinis, ka EDEN tituls līdz ar pašu aktivitātēm Līgatnei palīdzējis būtiski palielināt tūristu skaitu un devis impulsu arī tūrisma produktu un servisa attīstībai novadā. Šovasar tas vairāk iedarbojies uz vietējiem ceļotājiem, bet nākotnē zīmols varētu uzrunāt arī ārvalstu viesus. Līgatnes novada dome arī kā biedrs piedalīties jaunveidojamajā Eiropas EDEN uzvarētāju organizācijā, kas būs Eiropas Komisijas iesāktā projekta pārņēmēja. Eiropas tūrisma forumā piedalās arī iepriekšējo gadu EDEN konkursa uzvarētāju pārstāvji no Jūrmalas, Tērvetes un Kuldīgas, veidojot sadarbības tīklus, apmainoties ar pieredzi, veidojot bāzi kopīgiem starptautiskiem projektiem.

“EDEN ir lielākā starptautiskā kooperācija pasaulē starp tūrisma vietām, kas katra ir izcila savā ziņā un izvēlēta konkursa kārtībā, ko turklāt vieno pašu apņemšanās būt ilgtspējīgiem – kultūras, sociālā, vides aspektā,” EDEN unikalitāti forumā raksturoja “EDEN Network” vadītāja Anja Nievierra no Holandes.


Sīkāka informācija par citās valstīs uzvarējušajiem projektiem EDEN konkursā, kā arī projekta ideju pieejama mājaslapā www.ec.europa.eu/eden.

Eiropas Komisijas EDEN projekta konkursu Latvijā organizēja Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju. EK projektu pirms pieciem gadiem aizsāka, lai veicinātu perspektīvu tūrisma vietu atpazīstamību un ilgtspējīga tūrisma attīstību Eiropā, popularizētu labākos tūrisma attīstības piemērus, veicinātu sadarbību starp tūrisma galamērķiem. Turpmāk to organizēs jau nominēto galamērķu izveidota starptautiska nevalstiska organizācija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s