Tūrisma izstādē „Balttour 2012” apmeklētājus doties uz Jēkabpili aicinās pa lūša pēdām, jo lūsis ir izvēlēts kā Jēkabpils atpazīstamības simbols. Lūsis ir arī viens no iemīļotākajiem Jēkabpils iedzīvotāju un viesu vides objektiem. Jau iepriekš, diskutējot par Jēkabpils tēla stratēģiju, tika ierosināts Jēkabpils atpazīstamības veicināšanā vairāk izmantot lūsi, kas jau šobrīd rotā pilsētas ģerboni, akcentējot, ka ļoti plašas ir lūša izmantošanas iespējas tūrisma veicināšanā.
![]() |
Vecpilsētas laukumā lūsis savu vietu radis strūklakas malā, sperot soli pāri simboliskai upei Daugavai – strūklakai, kas met krāces mutuli. |
Jēkabpils pilsētas pašvaldības tūrisma organizatore Laura Afanasjeva uzsver, ka pilsētnieku un viesu vidū lūsis ir īpaši iemīļots. “Cits steidz paberzēt ausi, lai tas kā talismans piesaistītu naudiņu, cits degunu, lai būtu veiksme, vēl citi steidz iemūžināt kopā būšanas mirkli,” zina stāstīt Laura Afanasjeva.
![]() |
Krustpils pils apbūves komplekss
sācis veidoties 1237.gadā, kad Rīgas bīskaps Nikolajsno Magdeburgas uzcēla pirmo pili vāciešu iekarotajā Latgalē – Kreicburgas pili. |
Izstādes gaitā ikviens apmeklētājs lūsim ausī varēs iečukstēt savu labo novēlējumu, ko tas dāsni atalgos un ļaus piedalīties loterijā, kurā iespējams laimēt 3 dāvanu karšu komplektus pilsētas apmeklējumam- relaksācijai, atpūtai un pilsētas iepazīšanai.
![]() |
Senajā tirgus laukumā ir novietoti svari.
Tur varat nosvērt tirgū iegādāto kartupeļu maisu
vai arī nosvērties pats.
|
Šogad Jēkabpils pilsēta atsevišķā stendā tiek pārstāvēta pirmo reizi. Izstādē „Balttour” Jēkabpils pilsēta piedalās jau daudzus gadus, taču līdz šim iekļaujoties kopējā Zemgales stendā.