Sanktpēterburgas Operas uzvedums „Rigoleto” Jēkabpils estrādē 21.jūlijā

4.jūnijā Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs un Krievijas Valsts kamermūzikas teātra „Sanktpēterburgas Opera” direktors un mākslinieciskais vadītājs Jurijs Aleksandrovs parakstīja vienošanos par turpmāko sadarbību. Pirmais pasākums Jēkabpilī notiks jau 2012.gada 21.jūlijā Krustpils brīvdabas estrādē, kad klasiskās mūzikas cienītājiem būs iespēja baudīt Džuzepes Verdī operas „Rigoleto” uzvedumu.
  
Vienošanās mērķis ir popularizēt Jēkabpili kā reģionālu kultūras notikumu centru, piedāvājot baudīt opermūziku pilsētā un sekmējot profesionālās opermūzikas žanra pieejamību Jēkabpilī un reģionā. 
Kā preses brīfingā izteicās Leonīds Salcevičs, jēkabpiliešiem ir liels gods pirmajiem Latvijā uzņemt Sanktpēterburgas Operas trupu kopumā, vienkopus vairāk nekā 100 izcilus māksliniekus. 
“Jūtos pagodināts par Jēkabpils pašvaldības ieceri sadarbību turpināt arī nākotnē. Manuprāt, tas varētu būt regulārs klasiskās mūzikas festivāls vairāku dienu garumā, kur viena diena būtu veltīta bērnu auditorijai. Kāpēc man piedalīties šādos pasākumos Sanfrancisko vai citur tālu ārzemēs, ja varu to darīt pie tuvākajiem kaimiņiem? Sadarbībai šeit redzu labvēlīgus apstākļus – piemērota brīvdabas estrāde, profesionāli un ieinteresēti kultūras darbinieki un atsaucīga pilsētas vadība,” savu ieinteresētību pauda Jurijs Aleksandrovs.
“Mūsu iecere ir radīt vasaras vidū vienu spēcinošu kultūras notikumu, kas varētu kļūt par tradīciju. Mūsu reģionā tādu šobrīd nav. Turklāt, pasākuma mērogs ir tāds, ka tas būtu notikums ne tikai daudzus kilometrus ap Jēkabpili, bet arī visas Latvijas un pat Baltijas līmenī. Jo opera taču ir pārrobežās baudāma,” stāsta Jēkabpils pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele.
Inta Ūbele piebilst, ka šis notikums varētu radīt vilkmi arī citām kultūras tradīcijam, tai skaitā festivālam, meistarklasēm, kā arī veicināt interesi par operu, mūziku, kā arī muzicēšanu gan Jēkabpilī, gan reģionā ap to.
Jurijs Aleksandrovs neslēpa arī savu sapni – kaut kad uzvest „Traviatu” uz nesen atjaunotās Krustpils kultūras nama skatuves, kas ir tik ļoti piemērota vēsturiskiem un klasiskiem uzvedumiem.
Jurijs Aleksandrsovs arī uzvēra, ka patlaban teātrī darbojas pati profesionālākā trupa Krievijā un mākslinieki gaida viesošanos Latvijā.
Vienošanās parakstīšanā piedalījās arī mākslinieciskā direktora vietnieks Jevgēņijs Malugins un Jēkabpils pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s