Skolēniem iespēja ar savām zināšanām nopelnīt sev portatīvo datoru

Jau trešo gadu Rīgas Tālmācības vidusskola sadarbībā ar portālu Uzdevumi.lv rīko skolēnu erudīcijas konkursu “Nopelni pats savu portatīvo datoru!”, piedāvājot ikvienam 9.-11. klašu skolēnam pārbaudīt skolā iegūtās zināšanas, balvā saņemot mācībās un ikdienā noderīgu balvu – datoru.
 
2013.gada 7.janvārī tiek atklāta sacensību “Nopelni pats savu portatīvo datoru” pirmā kārta, kurā var piedalīties ikviens 9.-11.klases skolēns, kuram ir pieeja internetam un kurš ir reģistrējies portālā uzdevumi.lv. 
Tāpat kā iepriekšējos gados, sacensības norisināsies divās kārtās. Pirmā kārta noris no 7.janvāra līdz 16.martam. Skolēni portāla uzdevumi.lv sadaļā „Sacensības” izpilda 3 testus – latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Maksimāli iespējams saņemt 299 reitinga punktus, ko veido gan pareizās atbildes, gan uzdevumu izpildes laiks. Pēc pirmās kārtas beigām tiks apkopoti rezultāti un 10 skolēni, kas ieguvuši visvairāk punktu, tiks aicināti uz otro kārtu, kas notiks 23.martā Rīgā, lai klātienē cīnītos par galveno balvu. Finālā tiks izvirzīts viens pārstāvis no skolas. Otrajā kārtā tiešsaistē būs jānokārto īpaši sagatavots tests, kurā būs iekļauti jautājumi no skolā mācāmajiem priekšmetiem. 
Sacensību uzvarētājs un galvenās balvas ieguvējs tiks noteikts un apbalvots uzreiz pēc otrās kārtas uzdevuma izpildes. Arī pārējie finālā iekļuvušie skolēni saņems balvas no sacensību organizatoriem. 
Sacensību mērķis ir motivēt gan Latvijā, gan visā pasaulē dzīvojošos skolēnus mācīties ar labām sekmēm! Skolēni katrā mācību stundā iemācās ko jaunu. Lai pārbaudītu, cik labi apgūta mācību viela, skolā tiek nokārtots pārbaudes darbs. Vienīgais atalgojums par labi izpildīto darbu ir saņemtā atzīme. Rīgas Tālmācības vidusskola sadarbībā ar portālu uzdevumi.lv vēlas sniegt praktisku atalgojumu par skolēnu labajām zināšanām. 
Pirms diviem gadiem portatīvais dators kopā ar tā ieguvēju Agnesi Voiti aizceļoja uz Kārsavu, bet pirms gada planšetdatoru saņēma Viesturs Lapiņš no Talsu novada. 
Kā rakstījusi Zenta Mauriņa: “Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu un nestu sēklas. Tā arī mēs ar varu savas vēlmes nevaram īstenot. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes.”. Lai izdodas sasniegt iecerēto! 
Vairāk par konkursu lasiet portālā “Uzdevumi.lv”:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s