„Astarte Nafta” lepojas ar degvielas realizācijas un apgrozījuma pieaugumu

Apkopotie dati par aizvadīto finanšu gadu liecina, ka SIA “Astarte Nafta” degvielas realizācija ir palielinājusies par 8.6%. Uzņēmuma neto apgrozījums pārsniedz 31 miljonu eiro. Pateicoties 20 degvielas uzpildes staciju tīklam, SIA “Astarte Nafta” ir septītais lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā.

SIA “Astarte Nafta” neto apgrozījums ir audzis par 5,3% neskatoties uz to, ka pasaules degvielas cenas ir samazinājušās par 4%. SIA “Astarte Nafta” apgrozījums ir audzis vairāk nekā vidējais raidītājs valstī, jo degvielas pārdošanas kopējie apjomi Latvijā ir pieauguši par 2,1%.
2013.gadā SIA “Astarte Nafta” ir sasniegusi neto apgrozījumu 21,8 miljoni latu, 2012.gadā 20,7 miljoni latu, 2011.gadā 17,4 miljoni latu.
Degvielas realizācija SIA “Astarte Nafta” degvielas uzpildes stacijās 2013.gadā ir palielinājusies par 8.6%, salīdzinot ar 2012.gadu. “To var uzskatīt par salīdzinoši ļoti labu radītāju pašreizējā situācijā, jo degvielas mazumtirdzniecības patēriņš Latvijā ir palielinājies par 5,7%. Tātad mūsu rādītāji ir labāki nekā vidēji valstī,” aizvadītā gada rādītājus komentē SIA “Astarte Nafta” Valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis.
SIA “Astarte Nafta” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Zemgalē. 2013.gadā nodokļos ir samaksāti 7,7 miljoni latu. Uzņēmums ir samaksājis arī 340 tūkstoši latus kā valsts nodeva par naftas produktu drošības rezervēm. 2012.gadā SIA “Astarte Nafta” nodokļos samaksāja 7,0 miljonus latu. 
SIA “Astarte Nafta” no finansiālā viedokļa ir rentabls degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā (rentabilitāte 1.01%) ar augstu kopējās likviditātes koeficientu (0.95).
Uzņēmuma finansiālo stāvokli raksturo peļņa 221 616 latu apmērā. 2012.gadā peļņa bija 158 803 lati. Ojārs Karčevskis informē, ka 2013.gada uzņēmuma peļņu plānots nesadalīt.
Būtiska nozīme SIA “Astarte Nafta” stabilā darbībā ir kvalitatīvas degvielas izplatīšana pilnservisa degvielas uzpildes stacijas. “Īpaši klienti novērtē arktiskās dīzeļdegvielas kvalitātes rādītājus ziemas apstākļos, lauksaimniecības produkcijas ražotāji – iespēju iegādāties bezakcīzes dīzeļdegvielu, un ērto autogāzes uzpildi,” priekšrocības uzskata Ojārs Karčevskis.
SIA “Astarte Nafta” atskaites periodā ir turpinājusi attīstīties. Ir iegādāta SIA „Viada” degvielas uzpildes stacija, veikti rekonstrukcijas darbi 134 tūkst. latu apmērā.
Arī 2014.gadā SIA “Astarte Nafta” plāno strādāt ar peļņu. “Bet šobrīd vēl neņemos prognozēt pārdošanas apjomu izmaiņas un finansiālos rādītājus, jo nav prognozējams Krievijas – Ukrainas konflikta izraisītās ekonomiskās krīzes ietekme,” komentē Ojārs Karčevskis.
SIA “Astarte Nafta” ir biedrības “Latvijas degvielas tirgotāju asociācija” dibinātājs un aktīvs dalībnieks, un 2013.gadā pievienojās memorandam “Godīgs eiro ieviesējs”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s