Futbola čempionāts ietekmēs arī Latvijas restorānus

FIFA Pasaules futbola čempionāta laikā būtiski mainīsies arī Latvijas restorānu dzīve. Citkārt klusie restorāni kļūs par sporta bāriem, kur vēlās vakara stundās futbola līdzjutēji pie lielajiem TV ekrāniem saviesīgā atmosfērā skatās aizraujošās futbola spēles.
  

“Pasaules futbola čempionāts kopumā maina ierasto restorānu atmosfēru. Čempionāta laikā restorāni atdzīvojas un tajos rodas īpaša fanošanas atmosfēra. Kļūst daudz skaļāk un trokšņaināk pozitīvajā nozīmē. Spēles laikā cilvēkus apvieno ne tikai vēlēšanas paēst, bet arī sports, kas liek cilvēkiem fanot un pārdzīvot par favorītu komandu,” – stāsta Jūrmalas restorāna „Sultans” direktors Milans Useinovs.
Arī „Jelgavas kreklu” restorāns “Tami Tami” futbola čempionātā laikā strādās īpašā režīmā, vēlajās vakara stundās paredzot apmeklētāju pieaugumu. “Parasti strādājam līdz 24.00, bet, ja tālakā Brazīlijā futbola spēlēs ievilksies, darbinieki ir gatavi strādāt arī daudz ilgāk, lai līdzjutēju varētu ne tikai noskatīties visu spēli, bet arī paspēt pārrunāt spēlēs spilgtākos momentus pēc tam,” precizē „Jelgavas kreklu” un restorāns “Tami Tami” vadītājs Ainārs Tamisārs.
“Mūsu pastāvīgie klienti jau savlaicīgi cenšas rezervēt galdiņus pēc iespējas tuvāk televizoriem, lai komfortabli un pilnvērtīgi sekot spēlēm. Šādu fanu ir pietiekami daudz,” informē Jūrmalas restorāna „Jūra” direktors Aleksandrs Useinovs, paredzot, ka arī citiem restorāniem, kur uz lielajiem televizoriem tiks translēts futbols, šajās dienās būs daudz klientu.
Ainārs Tamisārs uzskata, ka ir iespējams noorganizēt restorāna darbību tā, lai futbola līdzjutēji netraucētu tradicionālajiem restorāna apmeklētājiem. “Mums ir terase, kurā nav televizoru un tur var mierīgi vakariņot. Es gan esmu novērojis, ka terasē sēdošie ar laiku sāk ieinteresēti cau logu vērot tos apmeklētājus, kas aizrautīgi vēršas TV ekrānos. Parasti tie, kas nāk vienkārši vakariņot, arī pamazām tiek ierauti fanošnas procesā un pēc vakariņām turpina fanot un priecāties,” novērojis Ainārs Tamisārs.
“Alus dzeršana ir futbola neatņemamā sastāvdaļa. Skaidrs, ka fanojot galvenokārt tiek patērēts liels daudzums alus, bet ar auto atbraukušie timēr dzer putojušo un izlejamo kvasu. Daudz ēd arī ķiplokgrauzdiņi un picas,” stāsta Ainārs Tamisārs.
“Spēles laikā ir jūtams cilvēku pieaugums. Tas gan nenozīmē, ka ļoti būtiski pieaug restorānu ienākumi, jo futbola skatīšanās jau nav vakariņas. Daudzi visu futbola spēli nosēž malkojot vienu alus glāzi. Bet ne jau naudas dēļ mēs šo futbola skatīšanos. Tā ir mūsu pašu vēlmi pietuvināt lielā futbola notikuma gaisotni. Tā ir mūsu lojalitāte pret mūsu pastāvīgajiem klientiem, kuri nepārprotami pauž vēlmi futbolu izbaidīt saviesīgi,” informē Ainārs Tamisārs.
Ainārs Tamisārs atgādina, ka līdzīgas futbola kopīgās skatīšanas tika orgnaizētas arī senāk, gan Pasaules, gan Eiropas čempionāta laikā. Ainārs Tamisārs ir arī FK “Jelgava” valdes loceklis, bet iepriekš, vairākus gadus, bija arī šī futbola kluba valdes priekšsēdētājs, piedzīvojot kluba iekļūšanu Latvijas virslīgā un Latvijas kausa izcīnīšanu. Ainārs Tamisārs par tradīciju ieviesis arī Latvijas fanu kroga organizēšanu Pasaules hokeja čempionāta norises vietās. Šogad Minskā Latvijas līdzjutēji vakaros kopā pulcējās “Minskas baltajos kreklos”.
_____________________________________________________________________

Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja

Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
3.kursa studente Irina Rešetņikova

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s