Rīgas Tālmācības vidusskolā jau 5.izlaidums

2014. gada 27. jūnijā Latviešu biedrības namā pulcēsies Rīgas Tālmācības vidusskolas absolventi, lai kopīgi atzīmētu savu sasniegumu – izglītības ieguvi. Šogad Rīgas Tālmācības vidusskola, kas ir pirmā tālmācības vidusskola Latvijā ar ilgāko darbības pieredzi, atzīmēs jau 5. izlaidumu. Esošajiem 600 skolas absolventiem, pievienoties vēl aptuveni 250 pamatizglītību un vidējo izglītību ieguvuši cilvēki.
“12. klases absolventu vidējais vecums ir 24 gadi. Jaunākajiem ir 18 gadi, bet vecākajam audzēknim ir 57 gadi. Aptuveni 1/4 daļa audzēkņu pastāvīgi atrodas ārzemēs,” šī gada absolventus raksturo Rīgas Tālmācības vidusskolas direktors Edgars Grīnis, kurš 2012.gadā pārņēma skolas vadības grožus no Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātajas Dr.paed., Mg.psych. Ilzes Kalniņas.
“Pirms 5 gadiem tālmācība pamata un vidējās izglītības kontekstā bija kaut kas novators, netradicionāls un neierasts, jo līdz tam izglītību tālmācībā varēja iegūt tikai koledžās un augstākās izglītības iestādēs,” atgādina Dr.paed., Mg.psych. Ilze Kalniņa.
2009./2010. mācību gads bija pirmais, kad Latvijas Republikā tika uzsākta vispārējas vidējās izglītības apguve neklātienes formas paveidā – tālmācībā. Savukārt no 2010./2011. mācību gada tika izveidota arī pamatizglītības programma (7.-9. klasei).

Rīgas Tālmācības vidusskola veiksmīgi darbojas jau 5 gadus, bet interese un pieprasījums pēc izglītības ieguves tālmācības formā, nav mazinājies. Daudziem šī ir vienīgā iespēja, kā nepārtraukt mācības vai turpināt tās pēc ilgākas pauzes,” stāsta Edgars Grīnis.
Rīgas Tālmācības vidusskolu izvēlas tie, kuru dzīves ritms neļauj ik dienu sēdēt tradicionālas vai vakarskolas solā. Mūsu audzēknis mācās tad, kad viņam ir laiks, vēlēšanās un skaidrs mērķis turpmākai dzīvei un izglītībai,” precizē Edgars Grīnis.
Līdz 2012.gadam Rīgas Tālmācības vidusskola savus pirmos trīs izlaidumus svinēja Melngalvju namā, tāču kopš šajā namā tagad saimnieko Valsts prezidenta kanceleja, šo tradīciju turpināt vairs nebija iespējams. Tāpēc jau otro gadu izlaiduma svinības tiek rīkotas Latviešu biedrības namā. “Varējām izlaidumus organizēt pieticīgāk, piemēram, skolas telpās, taču rīkojot izlaidumus tik svinīgi, mēs īpaši izceļam tās pūles, kuras audzēkņi bija ieguldījuši savas izglītības iegūšanā,” tradīcijas iedibināšanu komentē  Dr.paed., Mg.psych. Ilze Kalniņa.
Rīgas Tālmācības vidusskolas 5.izlaidums notiks piektdien, 27.jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē. Sākums plkst. 17:00.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s