AS „Liepājas papīrs” sertificēts kvalitātes vadības jomā

AS „Liepājas papīrs” veicis integrētās pārvaldības sistēmas pārsertifikāciju atbilstoši ISO standartu prasībām. „Šis sertifikāts ir uzņēmuma attīstības nozīmīga sastāvdaļa, kas ļauj uzņēmuma attīstīt iekšējo darbību un piesaistīt arvien jaunus klientus,” pastāstīja „Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.
 
„Lai iegūtu šo sertifikātu, ir jāsakārto katrs ražošanas, pasūtījumu pieņemšanas un sagādes process, burtiski pa solītim, un tad iesāktais jāturpina, lai pilnveidotos un nezaudētu iegūto. Šo procesu sakārtošana dot iespēju ieraudzīt kļūdas laikus, un nepieļaut to atkārtošanos,” uzsver Jānis Vilnītis.
„Šāds sertifikāts ir liels ieguvums uzņēmumam. Tas ne tikai palīdz uzlabot uzņēmuma iekšējo vidi, bet arī palīdz jaunu klientu piesaistē, mazina kļūdu skaitu un liek meklēt patstāvīgi jaunus tehnoloģiskus risinājumus – inovācijas,” skaidro Jānis Vilnītis.
“Sertifikāts ļauj saprasties ar citiem uzņēmumiem, kuri arī ir šāds sertifikāts. Jo tad arī viņi zina, ka mums ir standarti, kas nosaka katru mūsu darbību. It īpaši tas kļūst aktuāli gadījumos, kad tiek konstatēti kvalitātes pārkāpumi,” norāda Jānis Vilnītis.
Jānis Vilnītis skaidro, ka šādu sertifikātu iegūt nav viegli, jo ir jāizpilda daudz dažādas prasības, piemēram, tiek pievērsta uzmanība tam, kā uzņēmums attiecas pret iekšējo kārtību un cik liela uzmanība tiek pievērsta ietekmei uz apkārtējo vidi, t.i., atkritumu šķirošanai, dabas resursu izmantošanai un apkārtējās vides piesārņojuma līmenim. Tāpat tiek pievērsta uzmanība katrai procedūrai, kura tiek veikta ražošanas procesa laikā.
Iegūt sertifikātu ISO 14001:2005 un ISO 9001:2009 „Liepājas papīram” palīdzēja uzņēmums SIA „Bureau Veritas Latvia”, kas ir globāls līderis testēšanas, inspekciju un sertifikācijas jomā. Uzņēmums piedāvā augstas kvalitātes pakalpojumus un palīdz klientiem sasniegt pieaugošās prasības attiecībā uz kvalitāti, drošību, apkārtējās vides aizsardzību un sociālo atbildību.
Sākotnēji AS „Liepājas papīrs” sertificēts 2005.gadā, šogad tika veikta pārsertifikācijas. Jaunais sertifikāts ir spēkā līdz 2017.gadam. Šo trīs gadu laikā uzņēmumam būs jāturpina pilnveidoties, jo paredzams, ka līdz 2017.gadam prasības, lai veiktu pārsertifikāciju, vēl vairāk pieaugs.
Kvalitātes vadības sistēmas vadītājs Uldis Roze precizē, ka lai veiksmīgi izdotos izpildīt visas uzstādītās prasības, ir svarīgi, lai sadarbotos visi ķēdes posmi, t.i., gan vadība, gan arī darbinieki, lai visiem būtu skaidrs, kas tiek darīts un ar kādu mērķi. 
„Šis sertifikāts veicina darbību sistematizāciju, palīdz izveidot vienotu sistēmu, kura savukārt pilnveido uzņēmuma darbību. Pateicoties kārtībai, kura ir jāievēro sertifikāta ietvaros, ir vieglāk ne tikai kontrolēt uzņēmumā notiekošo, bet arī ir ērtāk pretendēt uz Eiropas fondu baudu,” piebilst Uldis Roze.
Akciju sabiedrība „Liepājas papīrs” ir viens no vadošajiem poligrāfijas nozares ražotājiem Baltijas valstīs. Uzņēmuma pamatdarbības virziens ir etiķešu druka un iepakojumu apdruka, kas ietver pilnu pakalpojumu servisu – dizaina izstrādi un maketēšanu, filmu un iespiedformu izgatavošanu, apdrukātā materiāla pēcapstrādi, produkcijas piegādi klientam. Klientu ērtībām ir izveidota pārstāvniecība Rīgā, kā arī ārvalstu tirgus sasniegšanai – Viļņā, Maskavā un Gomeļā.
_____________________________________________________________________

Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja

Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
3.kursa studente Betrise Ķēde

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s