Lielās talkas laikā “Elektro Punktā” pieņems nolietoto elektroniku

Iesaistoties Lielās talkas norisēs, “Elektro Punkts” arī 23.aprīļa sestdienā strādās darba dienas režīmā, un gatavs pieņemt visas Lielās talkas laikā atvestās nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas.

“Elektro Punkts” menedžere Silga Iubule atgādina, ka gan Latvijas likumdošana, gan arī ES Direktīva “Par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem” nosaka, ka visām nolietotām elektroiekārtām ir jābūt utilizētām speciālā kārtībā, tās nevar vienkārši izmest atkritumos, bet gan jānodod speciālām organizācijām, kuras nodarbojas ar videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu.
“Diemžēl, esam novērojuši, ka pat valsts institūcijas ne vienmēr var atskaitīties par to, kur un kā notiek viņu nolietotās elektrotehnikas utilizācija. Vēl nevērīgāk šos noteikumus ievēro uzņēmēji, bet iedzīvotāji par elektrisko un elektronisko nolietoto iekārtu utilizāciju nemaz nezina,” uzskata Silga Iubule.
“Atkritumos pie mājām tiek izmesti gan veci telefoni, gan radioaparāti, bet lielās iekārtas, piemēram televizori un ledusskapji, bieži tiek izmesti pat mežmalās, par ko liecina fotogrāfijas sociālajos tīklos un medijos,” novērojusi Silga Iubule.
“Daudz nolietotas elektroniskās iekārtas ir nogulsnējušās mājās un dzīvokļos, šķūnīšos un garāžas, jo cilvēkiem ir žēl izmest ārā vecu radio, televizoru vai datoru, cerībā, ka varbūt pienāks laiks, kad šo iekārto varēs salabot vai arī tā noderēs detaļām,” stāsta Silga Iubule.
Lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no nolietotām elektroniskajām iekārtām, “Elektro Punkts” ir noteicis 23.aprīli kā savu darba dienu, un šajā dienā no iedzīvotājiem pieņems nolietotās iekārtas. 
Gadījumā, ja kaut kur vienuviet ir koncentrēts liels nolietotās elektrotehnikas daudzums, “Elektro Punkts” ir gatavs turp doties ar savu transportu.
Silga Iubule pieļauj iespēju, ka Lielās talkas laikā var atrasties arī tādas vietas, kur izmests liels nolietotās elektrotehnikas daudzums, gluži kā būvgruži. “Ir dzirdēts, ka par vietām, kur vienkopus izmesti vairāki televizori vai ledusskapji, un to visdrīzāk ir nevis stihiski izdarījuši iedzīvotāji, bet negodprātīgi uzņēmēji, piemēram kāds individuāls komersants, kurš nodarbojas ar elektrisko vai elektronisko iekārtu remontu, un kuram nav noslēgts līgums par nolietoto iekārto utilizāciju.
Silga Iubule arī aicina izmantot iespēju, un šajā dienā sazvanīties ar “Elektro Punkts”, lai iegūtu informāciju par Latvijā spēkā esošo nolietotu iekārtu utilizācijas kārtību. Tas varētu būt aktuāli gan valsts pārvaldes organizāciju pārstāvjiem, gan arī uzņēmējiem. Bet privātpersonām, tāpat kā organizācijām, šajā dienā ir iespēja pieteikt “Elektro Punkts” bezmaksas transportu nolietotas elektrotehnikas izvešanai.
“Elektro Punkts” ir Latvijas uzņēmēju dibināta organizācija, kas nodarbojas ar nolietotu elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanu, specializējoties uz nolietotu datoru, to daļu un biroja tehnikas utilizēšanu. “Elektro Punkts” pieņem utilizācijai LCD monitorus, datorus un to daļas, tai skaitā plates, peles, atmiņas kartes, kā arī mobilos telefonus.
“Elektro Punkts” atrodas Rīgā, Daugavgrīvas iela 116. Tel.: +37124552380, E-pasts: info@elektropunkts.lv, vairāk informācijas interneta lapā http://www.elektropunkts.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s