Pašvaldību vadītāji ar satiksmes ministru runās par ceļiem reģionos

Ceturtdien, 4.augustā LR Satiksmes ministrijā ieplānota satiksmes ministra Ulda Auguļa tikšanās ar reģionālo attīstības centru vadītājiem, lai runātu par jautājumiem, kas saistīti ar ceļiem reģionos. 
“Nepietiekamais finansējums ceļiem un ielām ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas bremzē reģionu attīstību, traucē investīciju piesaisti un veicina iedzīvotāju aizplūšanu. Ceram, ka tikšanās ar satiksmes ministru Uldi Auguli rezultāts būs nevis kārtējā “sirds izkratīšana”, bet gan vienošanās par kopīgu rīcību situācijas uzlabošanai,” norāda biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
“Pašvaldību vadītāji no ministra vēlas saņemt atbildes uz vairākiem jautājumiem, tai skaitā par novada centru savienošanas uzlabošanu ar pagasta centriem, par iespēju atjaunot Valsts autoceļu fondu, par kritērijiem kā tiek noteiktas satiksmes drošības uzlabošanas projektu īstenošanas vietas. Pašvaldību vadītājus arī uztrauc, kāpēc ir apturētā lauku grants ceļu dubultās virsmas apstrāde, kas ir lētāk kā asfalts, tomēr ir cietais segums,” aktuālos jautājumus uzskaita Vents Armands Krauklis.
Pašvaldību vadītāji arī vēlas uzzināt satiksmes ministrijas skatījumu par ceļu asfaltēšanu Latvijā. “Piemēram Igaunijā ir plānots noasfaltēt visus ceļus, kur intensitāte ir lielāka par 200 automašīnām diennaktī. Kad beidzot asfaltēšana un ceļu sakārtošana būs atkarīga no satiksmes intensitātes? Vēl aizvien ir valsts ceļu posmi pilsētu teritorijās, ciemos un citur, kur ir paaugstināta intensitāte, bet nav asfalta seguma. Iedzīvotāji un uzņēmēji mokās ar putekļiem ziemā, ar apledojumu ziemā, ar slikto ceļa stāvokli pavasarī un rudenī, diemžēl daudzi neiztur un pamet tādas vietas un meklē glābiņu ārzemēs,” pašvaldību vadītāju priekšlikumus pirms tikšanās ar ministru apkopo Vents Armands Krauklis.
Uz tikšanos ar ministru pieteikušies pārstāvji no 16 pašvaldībām, tai skaitā Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis, Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kā arī Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Cunska, Dobeles novada domes izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Kuldīgas attīstības aģentūra” direktors Kaspars Rasa, Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, Krāslavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Moisejs un Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Normunds Tropiņš.
Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” tika izveidota 2015.gada sākumā, apvienojot 21 Latvijas Republikas novadu, kas „Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020.gadam” definēti par reģionālajiem attīstības centriem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s