Taksometru arodbiedrība pauž neizpratni par Taxify prettiesisko darbību

Latvijas Taksometru arodbiedrības valdes loceklis Genādijs Aksjonovs pauž sašutumu, ka Taxify darbībā ir saskatāmas daudzas nelikumīgas un pat noziedzīgas komercdarbības iezīmes. “Taxify nodarbojas ar neatļautu komercdarbību bez atbilstošas licences, kā rezultātā rodas zaudējumi valstij, kā arī tiek apdraudērta klientu drošība,” izsakās Genādijs Aksjonovs.

Genādijs Aksjonovs norāda, ka Taxify darbībā pilnībā tiek ignorēts Autopārvadājumu likums, kurš nosaka, ka pasažieru pārvadājumus ar taksometru atļauts veikt tikai licencētai komercsabiedrībai. “Taxify kopbraukšanas platforma prettiesiski ļauj pakalpojuma sniegšanā piedalīties autovadītājiem, kuri šādu licenci nav ieguvuši,” norāda Genādijs Aksjonovs.
”Līgumu par pasažieru pārvadāšanu Taxify drīkst slēgt tikai ar uzņēmumu, kurš sniedz šādus pakalpojumus, nevis ar šoferi individuāli. Taču 90% gadījumos, starp Taxify un pasažieru pārvadātāju nav noslēgta nekāda līguma,” norāda Genādijs Aksjonovs. Viņš norāda, ka tādējādi Taxify nenes atbildību ne par šāda autovadītāja rīcību, nedz arī par automašīnas tehnisko stāvokli. Klienti tiek maldināti un pakļauti riskam, ka šoferis nav atbilstošs attiecīgā pakalpojuma sniegšanai.
Genādijs Aksjonovs zina stāstīt, ka atlīdzību par veikto pārvadājumu, Taxify iemaksā autovadītāja bankas kontā. “Šāda rīcība būtiski veicina ēnu ekonomikas attīstību valstī, jo nav garantiju, ka tiek veikta visu obligāto nodokļu nomaksa,” apgalvo GenādijsAksjonovs. Viņš skaidro, ka realizējot šādu negodīgu komercpraksi, valsts budžetā netiek veiktas arī sociālās apdrošināšanas iemaksas. 
Genādijs Aksjonovs norāda, ka Taxify neievēro arī Ministru kabineta noteikumus, kuros minēts, ka summa par braucienu tiek aprēķināta pēc taksometra skaitītāja datiem. Taxify brauciena maksa tiek aprēķināta pēc viedtālruņa aplikācijā ieprogrammētā Taxify tarifa un maršruta, kas var būt neprecīzs un neklasificējas kā mērierīce. Tādējādi izstādītais aprēķins par braucienu var būt neatbilstošs patiesībai un fiktīvs.
“Būtiski pieminēt, ka Taxify paredz samaksu autovadītājam saņemt arī skaidrā naudā bez nepieciešamības pēc čeka vai cita oficiāla maksājuma apliecinājuma,” izsakās G. Aksjonovs.
“Pasažieru komercpārvadājumus ir aizliegts veikt vieglajās mašīnās ar baltajiem numuriem. Par to ir paredzēts sods un administratīvā atbildība, jo likums spēkā esošā kārtībā nosaka, ka transporta līdzeklim ir jābūt atbilstoši pielāgotam, tam jābūt izgaismotai pazīšanas zīmei, speciālas nozīmes numura zīmei, kas reģistrēta CSDD datu reģistrā, kā arī gaismas kontrolsignālam un taksometra skaitītājam. Autovadītājam obligāti jānodrošina automašīnā vizītkarte ar savu vārdu, fotoattēlu un tarifu plāna izcenojumu,” precizē Genādijs Aksjonovs.
“Atļaujot šādu negodīgu un konkurenci kropļojošu komercpraksi, tiek veicināti neoficiāli naudas darījumi un rodas labvēlīga vide pretlikumīgiem un nedrošiem pasažieru pārvadājumiem, kā arī tiek atbalstīta krāpnieciska darbība un netiek pildīts valsts budžets,” norāda Genādijs Aksjonovs.

_____________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
3.kursa students Deniss Mazenko

One comment

  1. Labdien!Vai jūs meklējat cienījamu un akreditētu privāto aizdevumu sabiedrību, kas sniedz aizdevumus dzīves laikā iespēju. Mēs piedāvājam visa veida kredītus ļoti ātri un vienkārši, personīgo aizdevumu, automašīnu aizdevumu, studentu aizdevumu, biznesa aizdevumu, investīciju aizdevumu, parāda konsolidāciju un daudz ko citu. Vai jūs esat noraidījis bankas un citas finanšu iestādes? Vai jums ir nepieciešams konsolidācijas aizdevums vai hipotēka? Meklējiet ne vairāk, kā mēs esam, lai padarītu visas jūsu finansiālās problēmas par pagātnes lietu. Mēs piedāvājam aizdevumu no 5000 eiro līdz 50,000,000 eiro ar ļoti lielu aizdevuma procentu likmi 2% apmērā.Sazinieties ar mums šodien, izmantojot mūsu e-pastu tagad, un mēs priecāsimies par jūsu finansiālajām problēmām un pagātnes lietām.Nepieciešama kredīta pārbaude, 100% garantēta.Sūtiet mums vēstuli: (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s