Jelgavas futbola akadēmijā notiek treneru rotācija

Jelgavas futbola akadēmijā šobrīd tiek veikta treneru rotācija pa dažādām vecumu grupu komandām. Pēc vairāku Eiropas futbola asociāciju rekomendācijām, tai jānotiek katrā futbola akadēmijā aptuveni ik pēc diviem gadiem. Treneru rotācija skar ne visas vecumu grupas, pārsvarā tā notiek komandās, kas spēlē 11×11 futbolu. Iepriekšējā rotācija akadēmijā notika pirms 2021.gada futbola sezonas.

Šobrīd akadēmijā notiek treneru rotācija četrās vecumu grupu komandās: U12, U13, U14 un U16, kas nozīmē ka ir iesaistīti arī četri dažādi akadēmijas treneri, kuri specializējas futbolā 11×11.

Treneris Aldis Trukšāns iepriekšējos divus gadus ir trenējis tagadējo U16 komandu, bet tagad ir pārņēmis U12 komandu. Treneri Elvijs Antonišķis un Vjačeslavs Sergejevs ir trenējuši divas U12 vecuma komandas, bet tagad ir kļuvuši attiecīgi par U13 un U14 komandu galvenajiem treneriem. Savukārt, Nauris Smaļķis tagad trenēs U16 vecuma komandu, pirms tam trenējot turpmāk Vjačeslava Sergejeva vadīto U14 komandu.

“Kopumā rotāciju atbalstu – lai spēlētājiem varētu dot jaunu pieredzi. Pienāk brīdis, kad treneris jūt, ka vairs nevar iedot papildus zināšanas. Savas rotācijas gadījumā tā arī bija – komandai biju iedevis ko zināju. Un uzskatu, ka treneru maiņa komandai nāks par labu,” tā par savu komandas maiņu izteicās viens no rotācijā iesaistītiem treneriem N.Smaļķis. 

Futbola skolas “Jelgava” akadēmijas vadītājs Edgars Kļenausks par rotācijas nepieciešamību izteicās šādi. “Kāpēc tā ir nepieciešama? Pirmkārt, lai treneri specializējas uz konkrētiem vecumiem, darbā ar kuriem viņš var parādīt savu labāko sniegumu. Otrkārt, lai spēlētāji iziet caur dažādām pieejam, jo kā mēs zinām – katram vecumam ir savas atšķirības. Ja treneris uzsāk savu darbu ar komandu un turpina to 8-10 gadus, tad bērniem tiek liegta iespēja izzināt dažādus uzvedības modeļus, metodes un citu, kā rezultātā spēlētājs neprot pielāgoties dažādām prasībām: disciplīna, treneru attieksme, dažāds treneru redzējums uz katra spēlētāja īpašībām – spēcīgās vai vājākās puses, piemērotība kādai no laukuma pozīcijām, taktiskā dažādība,” tā uzskata E.Kļenausks. 

Šobrīd ir pagājušas tikai 3 nedēļas kopš brīža, kad treneri aizvadīja savu pirmo treniņu ar jaunām komandām. Jauniešu futbola sezona Latvijā sāksies tikai marta beigās un ilgs līdz novembra sākumam, tāpēc vai rotācija ir bijusi veiksmīgā un vajadzīga varēs pateikt 2023.gada beigās.

Preses relīzes autors: Daniels Ivanovs
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta
studiju programmas 4.kursa students, 
saskaņā ar noslēgto prakses līgumu